Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől zúghat a dinamó?

Mitől zúghat a dinamó?

Figyelt kérdés

Kaptam egy régi dinamót, ELVILEG 3 W, és 6 voltos, de a valóságban (kb. 10 km/h sebességgel) 15-20 voltot ad le! Ha 20-szal megyek, már eléri a 25 voltot, és amikor negyvennel mentem, max. 48 voltot értem el!

Egyetlen hátránya a dinamónak, hogy kb. 20-30 km/h-nál elkezd zúgni, de elég hangosan, én pedig már megszoktam, hogy nagyon halkan suhanok a biciklivel.

Lehet még ezzel csinálni valamit?

A kerék oldaláról leszedtem a kis lógó darabokat, így egy kicsit halkult, de még mindig hangos. Beolajoztam a dinamó kereke alatt is, ekkor vettem észre, hogy kotyog a tengely, szerintem a csapágy rossz.



2012. máj. 25. 19:49
 1/5 anonim válasza:
az bizony csapágycsere és teljesen néma lesz
2012. máj. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a csapágytól van, akkor nem 23-30 km/h-nál kezdődne a zaj.

Egyszerűen a súrlódás a gumi és a dinamó között.

Hogy méred a feszültséget? Terheletlenül?

2012. máj. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak simán rátettem a multimétert.

De próbáltam már, hogy rákötök egy 24 voltos izzót, az is világított rendesen.

Majd a csapágyat megnézem.

2012. máj. 26. 10:32
 4/5 anonim válasza:
Vagy veszel egy 500ft-os elemes lámpát és meg van oldva a világítás.. fejlődjön már az emberiség.. istenem..
2012. jún. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, 500 Ft-os elemlámpa, ami s***-t sem ér. Van rajta tizenakárhány funkció, de hogy minek, azt nem tudom.

Amúgy meg most kis 6 voltos ólomakksiról akarom megoldani a(z első) világítást, veszek hozzá power LEDet, és már legalább látni is fogok valamit a sötétben.

A dinamót szétvágtam (szó szerint), kiszedtem belőle a tekercset a mágnessel és a vasmaggal együtt. Csapágy nem volt benne. Talán attól zúghatott, hogy kicsit hozzáért a mágnes a vashoz, mert nagyon közel vannak egymáshoz, vagy pedig, hogy egy kis darab le volt törve a mágnesből. Majd a elsőhöz hegesztetek a haverral valami kis házat, és abba beleépítem. Csináltam már ilyeneket.

Vagy ha nem, akkor is jó lesz még valamire a belső.

2012. jún. 16. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!