Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan befolyásolja a sin-cos...

Hogyan befolyásolja a sin-cos szögfüggvények alapján a Föld dőlésszöge, a naptól való távolsága a globális felmelegedést?

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
He? :D
2009. jún. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
többnyire sehogy..
2009. jún. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nemár ez egy komoly dolog. ebből fogok vizsgázni holnap...
2009. jún. 29. 19:11
 4/6 anonim ***** válasza:

a dőlésszög szerintem sehogy.


DE! Én és az előttem válaszolók laikusok vagyunk sztem.


a kérdés azt jelenti (legalábbis nekem így jött le), hogy a Föld dőlésszöge és naptól való távolsága milyen összefüggésben van a globális felmelegedéssel.



nézelődj wikipedian, hátha segít

2009. jún. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
71%

Ha elég sok tükröt fordítasz a Nap felé akkor a lakókörnyezetedben nem lesz globális felmelegedés, kezdheted gyűjteni a zsebpénzed.

Bé terv öld meg az összes olyan embert aki azt állítja van globális felmelegedés akkor megszűnik eme veszély. :D

2009. jún. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Föld pályája, a dőlésszöge az idővel változnak. Ezeknek a hatása azonban nem a Föld egészére összesítve okoz változást. Kifejtem:


A globális felmelegedés egy relatíve lassú folyamat, amit az emberiség különböző tevékenységeivel vált ki (bár egyre gyakrabban hallani olyan véleményeket, miszerint nem, illetve nem CSAK emberi tényező okozza !). A Föld pályájának excentritása, dőlésszöge és egyéb paraméterei jó közelítéssel (és azért csak közelítéssel, mert ezeket a változásokat a naprendszer szinte összes eleme égitestje befolyásolja. Mindet figyelembe venni majdnem hogy reménytelen, illetve rengeteg hatás ezekből majdnem elhanyagolható, és a legtöbb hatás kimutatása a műszereink pontatlansága miatt jelenleg nem is lehetséges) periodikusan változnak, ugyanígy a Föld forgástengelyének dőlés szöge is. Minden periódikus változás kimutatható éghajlatváltozást okozhat. Több tényezőt figyelembe véve ezek hatásai összegződhetnek, azaz kedvező illetve kedvezőtlen esetben erősítik avagy gyengíthetik egymás hatását (lásd jégkorszak). Ezek azonban jobbára helyi hatású változások, avagy hosszabb (értsd ezer éves, tízezer éves) időskálán nézve periodikus hatások.


Én úgy érzem, hogy ameddig nem definiáljuk a globális felmelegedést konkrétan, avagy nem határozzuk meg milyen okokat tekintünk bizonyítottan vétkesnek a kialakulásában, addig nem tehető felelőssé az általad felsorolt tényezők egyike sem, mint a globális felmelegedés okozója

2009. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!