Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Láttam egy oldalon (nagy vita...

Láttam egy oldalon (nagy vita volt a következménye) : 2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2-2+2x0. hogy lehet ezt megoldani helyesen?

Figyelt kérdés
biztos tiveletek is előfordult, hogy amelyik matematikai szabályt régen, vagy ritkán használtok, elfelejtitek. mivel középiskolában az ilyen "egyszerű" egyenletek megoldására már nincs szükség, nem is fektetek nagy hangsúlyt az áttanulmányozására. [link] itt a link, amiben hatalmasat veszekedtek, és noha selytem, hogy kinek van igaza(valójában énis belesétáltam volna ebbe a csapdába, de mivel nem vagyok " matekzseni" sőt! a lényeg a lényeg, hogy nem kell azonnal megövezni, mert tudom, hogy nem kell ehhez matekzseninek lenni, csupán elfelejtettem, hogy hogyan kell kiszámolni, és használni azt a szabályt.

#link #matematika #számolás #műveletek sorrendje
2012. máj. 28. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, miért volt itt nagy vita.

Aki ezt nem tudja megoldani - legalább elvileg - könnyedén: az bizony igen buta. Ennyire nem lehet elfelejteni a szabályokat, a "matekzsenit" meg csak hagyjuk, mert ez elemi matematika. Aki nem tudja, az "matekhülye".


Amúgy pedig: a szorzás erősebb, mint az összeadás, tehát az utolsó szorzás csak az utolsó kettesre vonatkozik.

Minden mást csak utána kell hozzáadni.

2012. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Kizárt, hogy elfelejti valaki ezt. Na jó. Nem kizárt, de ezt mindig alkalmazod gimnáziumban is. A szorzás elsőrangú művelet, így azt végzed el előbb.

Így nem-nem a 0 a helyes eredmény. Elvégzed az utolsó műveletet, majd összeadod és kivonod a számokat.

2012. máj. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Silber ***** válasza:
71%
Istenem... Én szégyellem magam ezek helyett... És ilyet nagyon-nagyon régen mondtam már. Ha kicsit radikálisabb kedvemben lennék akkor azt mondanám, hogy aki ennek eredményére 0-t mond, tarkón kéne lőni... Nem kell Fieldnek lenni, de ez olyan mintha valaki nem bírná megkülönböztetni egy könyv borítóját a közti lapoktól...
2012. máj. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Silber ***** válasza:
100%
*Fields
2012. máj. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az bosszant, hogy a linken a piros négyzettel jelölt figura nem tudja, hanem hogy még fröcsögve meg is akarja magyarázni! :D

Amúgy valóban balról jobbra végezzük el: az azonos precedenciájú (!!!) műveleteket. A szorzás viszont magasabb rendű, mint az összeadás/kivonás, vagyis előbb végezzük. :))



A válasz természetesen 24. (Remélem jól számoltam meg a ketteseket.)


2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2-2+2x0

(2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2)+(2-2)+(2x0)

.. 2-2=0

.. 2*0=0

(24)+(0)+(0) = 24

2012. máj. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vree ***** válasza:
100%

Első három válasz 65%-on, akkor most a GYIKesek is hülyék? :D


Mivel a négy alapművelet (összeadás/kivonás/szorzás/osztás) elsős-másodikos anyag, csak abban az esetben lehetsz felmentve ha ezt rosszul oldod meg ha 1. még nem vagy tízéves, 2. önhibádon kívül nem járhattál iskolába. Bármi más esetben iszonyatgáááááz.

2012. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én voltam, elnézést kérek. Végig akartam lendületből nyomni a zöld kezeket, de valamiért a pirosakat nyomtam.

Bocsánat. :(

2012. máj. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kössz a válaszokat... és mentségemre szóljon, hogy bár nem vagyok rossz matematikából, mindig az aktuális anyagot tudom jól... önhibámból, vagy sem, kapásból nem tudtam volna megoldani... szégyellem, de ezek az alapdolgok kimennek a fejemből... köszönöm a válaszokat :)
2012. máj. 29. 21:08
 9/9 2xSü ***** válasza:
100%

Pedig a műveletek precedenciáját igen sokszor használjuk. Persze nagyon sokszor nem számokkal. Pl. vegyük csak a másodfokú egyenleg megoldóképletét:


x(1,2) = (-b ± √(b^2 - 4ac)) / 2a


a b^2 - 4ac részt senki nem így oldaná fel, hogy [(b^2-4)*a]*c


Vagy:

x=2

y=3

4x+5y = 4*2+5*3 = 8+15 = 23

Magyarán (4*2)+(5*3) és nem [(4*2)+5]*3


Tehát nem nagyon lehet elfelejteni *használni* ezt a dolgot. Mindenki tudja, csak a matekórán annyira változókkal számolnak, elhagyva a szorzásjelet, hogy elfelejtik számokra is használni ezt az elvet.


Persze aki mindenáron ragaszkodik a hibáihoz, az fog találni bizonyítást a hülyeségére. Pl. ha beütöd a számológépbe, akkor is nullát ad. Persze, mert az egyszerűbb számológépek nem ismerik a precedenciát, viszont a jobbak már igen.

2012. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!