Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan aki félig humán...

Van olyan aki félig humán félig reál tantárgyakból jó? Én pl imádom a bioszt ami reál, a nyelveket ami humán, de a törit utálom, ami szintén humán.

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, miért ne lehetne? Itt vagy te is példa rá. :) De pl. én is hasonló vagyok (biológia-kémia + irodalom, nyelvtan, történelem). Viszont a szakosodás miatt a humán tárgyak elsatnyultak az emlékeim között.
2012. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig a biológia és a történelem-társadalomtudományok között "bolyongtam" :)
2012. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És milyen pályát választottatok? Én még csak gimnazista vagyok, és mindenben elakadok...elmennék rendőrnek de utálom a törit, orvosira is de nem vagyok jó kémiából.
2012. jún. 7. 23:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs sok értelme a humán/reál felosztásnak, már csak azért sem, mert egy csomó tudomány és szakma nem sorolható be ezek közé. (Reál vagy humán a közgazdaságtan vagy a pszichológia?) Amíg csak lehet, a "reál" vonalat erőltesd, mert a mérnöki végzettségek (de nem mindegyik, hanem: villamos-, gépész-, vegyész- és az informatika) a legjobbak. Ha rendőr akarsz lenni, az sem rossz ötlet, nem tudom, kell-e ahhoz a történelem, ha igen, annyi történelmet úgyis meg tudsz tanulni, amennyi az érettségihez kell.
2012. jún. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:

Tekintve hogy most még azon is múlik a hozzáállásod hogy normális tanárnál vagy-e, vagy értelmesen van-e megszerkesztve a tananyag, akármilyen is lehet a preferencia összeállításod. Hányszor láttam ilyet.


Egyébként a történelmet én is azutábn kezdtem el tanulni hogy kiszakadhattam az iskolai évszámbiflázásból, és elkezdhettem a gazdasági, politikai témákon keresztül tekinteni. Úgy ugyanis már van értelme. Nem is lehet megérteni hogy mi motiválja a történelmi szereplőket amíg ezekről nincs fogalmad, hiszen nem is érted rendesen hogy milyen természetű problémákat kellett leküzdeniük.

2012. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Miért ne lenne? Nem minden fekete és fehér.

Én pl. a biológiát imádtam, a kémiát gyűlöltem. A fizikával elvoltam, a matekot értettem. A nyelvekkel elvoltam, a törit utáltam, a magyar elment...de pl. szerettem a rajzot, és bírom a magatartástudományi tárgyakat is most az egyetemen, pedig az is elég humán.

És orvosira járok:D

2012. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!