Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Felsőfokú angol nyelvvizsgára...

Felsőfokú angol nyelvvizsgára milyen bemutatkozást kérnek?

Figyelt kérdés
Fél éve sikeresen letettem a középfokút, készülök a felsőfokú nyelvvizsgára most készülök. Nem tudom, hogy a bemutatkozásnál vannak-e különösebb elvárások, tehát arra gondolok hogy nem azt mondom hogy I am xy , hanem valahogy szebben megfogalmazva.
2012. jún. 17. 08:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Például hogyaszongya: Jó napot kívánok!
2012. jún. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 delusion ***** válasza:

Én Origon voltam közép- és felsőfokon is...szerintem túlzásokba nem érdemes esni ilyen téren. Amiket el tudsz/tudtál sütni középfokon is, azok tökéletesek lesznek felsőfokon is. A jelentősebb különbség annyi volt, hogy valahogy kicsúszott a számon az hogy egyetemre készülök, és akkor faggattak egy kicsit az egyetemről, a magyar felsőoktatás helyzetéről, arról, hogy miképp tervezem a jövőmet. Középfokon ugyanez mondjuk valami silány(abb) témával kapcsolatban játszódott le (talán időjárás).


Persze azért próbálj meg változatosabb szókinccsel dolgozni. Az "I think" helyett sokkal szebb egy "in my humble opinion", és így tovább. De szerintem az összeszedett, összefüggő, "rövidzárlatok nélküli" beszélgetés még így is sokkal fontosabb.


Sok sikert!

2012. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!