Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha feltaláltam valamit, és...

Ha feltaláltam valamit, és elméletben működik, de nincs pénzem gyakorlatban letesztelni, akkor mit tehetek?

Figyelt kérdés

Elég költséges lenne létrehozni, de szerintem működik, és ha valóban beválna akkor nagyban átalakíthatná a jelenlegi közlekedést.


Biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az első akinek ilyen gondja támadt, mert sok fejlesztés, vagy találmány tesztelése költséges. Mit szoktak ilyen helyzetben tenni?



2012. jún. 18. 15:40
 1/5 anonim válasza:
64%
Vedesd le a talalmanyod, onnantol kezdve akar el is mondhatod barkinek szponzorokat keresve.
2012. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlet jogi értelemben nem szellemi termék, így nem védhető.

Addig amíg "gondolt valamire", addig nem tud vele mit csinálni. A védéshez legalább egy prototípus, vagy pedig elméleti megvalósítási tanulmány, tervrajz stb. szükséges. Ott pedig már ki kell derülnie, hogy "működik-e vagy sem".

Tehát a kérdező "lehet, hogy működik" találmánya igazából semmit nem ér addig, amíg nem tudja igazolni, hogy valóban működik.

2012. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


Hol lehet levédetni, ha elkészül a tervrajz, amiről biztosan kiderül hogy működik-e? (vagy nem)

2012. jún. 18. 19:20
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Magyar Szabadalmi Hivatal. Gyűjts sok pénzt, nem lesz olcsó az oltalom.
2012. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
400 ezer ft 130 országra + 2év múlva kell még fizetni ennek a többszörösét de addig van időd felfuttatni
2013. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!