Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kalcium-kloridból páramentesít...

Kalcium-kloridból páramentesítőt szeretnék csinálni. Hogyan?

Figyelt kérdés
A kérdés az lenne milyen formában a legjobb a kialakítása,hogy gyorsabban szívja és csepegtesse le a párát?Tegyük fel ugyan annyi klorid kerül mind3 megoldásba.Akkor az 1. egy henger alak ami függőlegesen áll,a 2. tölcsér V ,a 3. pedig fordított tölcsér /\.Én a harmadikra tippelnék,de mások véleménye is jól jönne.
2012. jún. 29. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fogja szívni, meg lecsepegtetni a párát. Megköt valamennyi vizet a mennyiségétől függően, utána a töltetet regenerálni kell.
2012. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudom,hogy megköti,majd folyékonnyá változik,de ezt a folyamatot melyik szűrő kialakítással tudnám gyorsabbá tenni?Mivel a párás levegő először az anyag szélét éri és úgy csöpög lefelé ezért gondoltam a 3. variációra,mert ott akadályozza legkevésbé egymást a "vízcsepp" és a pára. Szerintem...
2012. jún. 29. 16:14
 3/6 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy a pára diffúzióval jut el a kristályhoz, ha nincs légáramlás, és ez a sebességmeghatározó lépés, tehát a kialakítás mindegy, annak sincs jelentősége, hogy lecsöpögjön. Inkább csinálj több kicsi párátlanítót - főleg ha elkerített zugokat akarsz párátlanítani - például tegyél minden fiókba egyet. Mondjuk kis befőttesüvegbe a kupak közepén lyukat fúrsz (így akkor sem folyik ki a trutyi, ha véletlenül feldől), majd az aljára tegyél ujjnyi nedvszívó sót.
2012. júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ÉS a klorid zacskóján mi lehet az,hogy 77%kalcium-klorid,vagy 99%?Alacsonyabb páratartalomnál a 99 hatékonyabb lehet ugyan olyan körülmények közt,mint a 77%-os?És ha a 77%-ost felhevítem lehet több is mint 77?
2012. júl. 2. 06:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, jól gondolod, hevítéssel lehet vízteleníteni, és így intenzívebben veszi fel a légnedvességet.
2012. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én egy lezárható vödörbe a tető alá hálót tettem a vödör tetejét bevagdostam ezen keresztül öntöttem a granulátumot be,tökéletesen felszívja a vizet,és a vödörből utána ki lehet önteni.
2015. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!