Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik a legnagyobb megnevezhe...

Melyik a legnagyobb megnevezhető szám?

Figyelt kérdés

Amelyiknél az 1-gyel nagyobbnak már nincs neve. Én igy tudom:

Kilencszázkilencvenkilenc-quadrillió kilencszázkilencvenkilenc-quintrillió kilencszázkilencvenkilenc-billiárd kilencszázkilencvenkilenc- milliárd kilencszázkilencvenkilenc-millió Kilencszázkilencvenkilenc-ezer Kilencszázkilencvenkilenc. Stimmel ez?



2012. júl. 1. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
2012. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ. De én nem igy értettem, hanem folyamatosságban az utolsó megnevezett számra lennék kíváncsi. Mert az ok. h 1 googol az egy 1-es és azt követi 100 db nulla, de az annál egyel kevesebbnek megintcsak nincs neve. Szóval engem a folyamatosan megnevezett számok legnagyobbikja érdekelne.
2012. júl. 1. 15:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a centillió - millió századik hatványa. Az első 601 jegyű szám. Jó, persze ez alapján leírható az egycentillió-egy is. :)


[link]


Ez elmegy a millió 16. hatványáig a szex-decillióig, a latin számelnevezések alapján pedig ki lehet sakkozni a többit (például a millió 20. hatványa a vigintillió).


Ez alapján könnyű belátni, hogy a centillió-1 betűvel kiírva regény-méretű lenne, míg a googolplex számokkal sem kiírható (tízes számrendszerbeli alakjában), mivel az ismert univerzumban nem áll rendelkezésre ehhez elegendő anyag.


Amit példaként írtál nem stimmel: a kvintillió megelőzi a kvadrilliót, kimaradtak a trilliósok (már amennyiben minden helyi értékre a 9-est akartad írni).


Annyit még érdemes megjegyezni, hogy az angol nyelvben a milliárd már "billion", és ott ezres hatványoknál kapnak új latin elnevezést a számok. Például ami nálunk ezerbillió (billiárd), az náluk már quadrillion (kvadrillió).

2012. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!