Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az az örökké? Mi az a...

Mi az az örökké? Mi az a végtelen? El tudod képzelni?

Figyelt kérdés

Az emberi élet egyik tapasztalata: ami elkezdődik, annak véget is kell érnie. Az ember megszületik, de meg is hal. A virág kinyílik, de elhervad. A Nap felkel, de lenyugszik.


Viszont abba még csak bele se merünk gondolni, mi az a végtelen...Az idő végtelensége...de akkor az el sem kezdődött, vagy mikor kezdődött az idő? És mi volt előtte?


Vagy a világegyetem! Egyre csak tágul és tágul, és mi van a világegyetem után? Tegyük fel: itt a világegyetem határa/széle, és utána? Vagy mint a bolygó, olyan gömb az egész és sosem lehet kilépni belőle (mármint a felszínen), mert mindig körbe körbe járunk?


És Isten? Ő is örökké él, tehát nem is született meg. De akkor Ő honnan van? És ki volt előtte? vagy minden csak körbe körbe forog?


De ha ateisták is vagyunk, Steven Hawkins írt egy könyvet a világ keletkezéséről, és abban azt írta, hogy az ősrobbanás előtt nem is volt idő. Hiszen az egész világegyetem egy tűhegynagyságnyi fekete lyukba volt zsúfolva, és mivel a fekete lyuk elnyeli a fényt és az időt is, ezért nem volt oylan, hogy idő. De hogy lehet ez?


Tudom, kicsit elvont dolgokról kérdezek, de lehet, hogy csak azért nem vagyunk képesek mindezeket megérteni, mert nem elég fejlett az intelligenciánk? És ha nagyobb agyunk lenne, mondjuk 1000-es IQ-val, ezekbe jobban belelátnánk?



2012. júl. 2. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
nem létezik isten,és nem kell belegondolni mert semmi nem él örökké!! még ha te örökké élnél mert tudós vagy vagy mittom én attól még a világ az univerzum nem !! és így már az örökké élő ember sem!! nincs örökké CSAK NAGYON NAGYON HOSSZÚ IDŐ VAN!
2012. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves első kérdező! Már hogyne volna örökké? vagy szerinted mi volt az idő előtt? Mellesleg van végtelen sorozat, örök értékek, stb.


Az Isten létezésével kapcsolatos vitába pedig nem akarok belemenni. Mivel sem bizonyítani, sem cáfolni nem lehet tudományosan a létezését, ezért ez nem ebbe a témakorbe tartozik. Csak kérdeztem :D

2012. júl. 2. 15:37
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

és amikor semmi nem volt akkor semmi nem volt SZÓ SZERINT és valami folytán anyagok léptek reakcióba egymással stb ...


de minden végetér egyszer !!!! lehet 4000csrillókrillo év de véget ér és előrőkl kezdődik stb

2012. júl. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek olyan fogalmak, amik kívül esnek az emberi tapasztaláson, és felfogni sem lehet. Ezért fantasztikus dolog a tudomány, mert olyan dolgokat tudunk leírni, számítani, bizonyítani, amit talán nem is igazán értünk. :)


A vallást meg azért kár belekeverni, mert az meg sem próbálja megmagyarázni, sőt azt mondja, hogy ne is erölködjünk, csak higgyük el. Szóval ég és föld a kettő.

2012. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szulfát ***** válasza:

Igaza van az előzőnek:olyan fogalmak ezek,amelyeket emberi ésszel fel sem lehet fogni.Valamint abba is igaza van,hogy a vallás teljesen más dolog,felesleges felvetni ebben a kérdésben.Viszont felmerül néhány dolog,amivel érdemes lenne vitatkozni.Például,hogy a fekete lyuk "elnyeli az időt".Ez nem egészen pontos,biztosan Hawkins sem így írta le.Az idő meghatározása az hogy egymás utáni cselekvések sorozata,tehát ha nincs cselekvés,akkor idő sincs.persze vissza lehetne kérdezni,hogy akkor mi a fenét mutat az óra.Az is csak arra van hogy az időt valamiben mérni lehessen,hogy meg tudjuk adni azt valamilyen mértékegységben(perc,stb.).


Válaszolva a kérdésedre:

-jelenlegi felfogásunk szerint nem végtelen az idő,addig tart ameddig van cselekvés.

-Nem tudjuk,hogy mi van a világegyetemen kívül,valószínűleg egy másik világegyetem,de ez még vitatott,hiszen még alig észlelünk valamit a világegyetemünkből.érdekes eljátszani a gondolattal,hogy mi van a világegyetemünkön kívül.valami biztosan van,mert azt már bebizonyították,hogy nem végtelen,hanem ahogyan azt írtad is:egy gömb felszínén helyezkedik el,emiatt véges és határtalan(a jelenlegi teóriák alapján).

-"ami elkezdődik annak véget is kell érnie":nem vagyok benne biztos,hogy igazad van,bár az tény hogy az ember ezt tapasztalja a környezetében.Például a Föld legegyszerűbb élőlényeinek a reprokariótáknak nem volt természetes haláluk,mert nem volt a DNS-be kódolva.A halál és az öregedés is csak egy gén,ami minden ismert élőlény DNS-ében megtalálható.Ezért hervad el a virág és hal meg az ember.

-hogy jobban belelátnánk ezekbe a dolgokba 1000-es IQ-val,az rejtély.erre kérdésre csak egy 1000-es IQ-ú ember tudna válaszolni,tehát csak találgatni lehet ezzel kapcsolatban.

2012. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben van, csak kíváncsi voltam mások véleményére is ezzel a témával kapcsolatban; vajon Ti is eljátszadoztok-e ilyen témákkal néha...
2012. júl. 2. 16:24
 7/10 anonim ***** válasza:

"vajon Ti is eljátszadoztok-e ilyen témákkal néha..."

Én azon filóztam nemrég, hogy a Föld méretét is nagyon nehéz elképzelni. Ahhoz képest a Nap méreteit egyszerűen nem lehet felfogni, és akkor még a Naprendszerről nem beszéltünk. És még mindig egy porszemnél tartunk, csak ebben a galaxisban. Felfoghatatlan méretek, távolságok.

2012. júl. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valóban! :))
2012. júl. 2. 17:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokat játszottam én is a gondolattal, de hát alig tudunk valamit, így csak fantáziálni lehet.

Nemrégiben azt mondta nekem valaki, hogy a világegyetemnek nincs határa, vagy legalábbis nem olyan, ahogy az ember hinné. Persze ezt nekem 3 dimenzióban gondolkodónak nehéz elképzelni, hiszen gondolj bele, a világegyetemünk tágul, de hova? :)


Addig is nézd meg ezt az összehasonlító videót a csillagok méretéről... félelmetes.

www.youtube.com/watch?v=HEheh1BH34Q

2012. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszett ez a videó! Elképesztő dolgok azért ezek, ugye? :)
2012. júl. 2. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!