Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Így el lehet kapni a HIV-et?

Így el lehet kapni a HIV-et?

Figyelt kérdés
Ha valaki egy fővárosi boltban véletlenül megvágja a kezét és a sebes kezével összefogdos "mindent", akkor elkaphatja a vírust, ha az adott tárgyat előtte egy AIDS-es is megfogta (esetleg sebes kézzel) volna? Hogy van ez?

2012. júl. 3. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tegyük fel, hogy a HIV fertőzött sebes kézzel összefogdos mindent, utána te is sebes kézzel összefogdosol minden. úgy el lehet
2012. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ez csak akkor áll fenn, ha nincs időbeli eltérés, nem? Egy idő után "semleges" lesz az odaszáradt vér, nem (vagyis elpusztul a vírus a "szabadban")? Bocs a hülye kérdésért, de nem vagyok szakmabeli, csak laikus. Nagyon hipochonder vagyok, vagy valós az aggodalmam?
2012. júl. 3. 22:02
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyi idő elteltével pusztul e a HIV-vírus.

Olvastam valahol, hogy testen kívűl, szobahőmérsékleten akár 2 hétig is virulens maradhat. Persze nem tudom mi igaz ebből!

2012. júl. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

A vírus vér és testnedvek útján terjed.

Ha odaszárad, a hordozó elpusztul, tehát maga a vírus is.

2012. júl. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a hordozó elpusztul afelől még a vírus élhet egy darabig.

De igaz, mert a cseppfertőzéses vírusok nem nagyon bírják, csak ha van számukra "kaja".

Az aeroszol vírusok amik levegőben terjednek azok ellenállóbb csávók, de a HIV csak cseppfertőzéssel terjed.

Esetleg egy orvost kell megkérdezni erről, ő biztosan meg tudja mondani melyik vírus mennyire virulens, meddig fertőz!

2012. júl. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Annyira nem érdekel, tulajdonképpen azt akartam megtudni, hogy mekkora rizikó volt sebes kézzel ott tenni-venni?
2012. júl. 3. 22:30
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Hát te tényleg kib.szott hipochonder vagy. Ez már a nevetséges kategóriát súrolja.

A HIV érzékeny vírus, nem marad fertőzőképes a gazdaszervezeten kívül.

Nem leszel HIV fertőzött ilyen módon.


Amúgy elég hülye dolog pont a HIV-től félni Magyarországon. Kevés a fertőzött. Ha nem vagy herkás, meg nem szexelsz vadidegenekkel koton nélkül, akkor nem leszel fertőzött.

Aggódj helyette inkább a szív és érrendszeri betegségek vagy a rák miatt, annak jóval nagyobb a valószínűsége...

2012. júl. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még akkor is viszonylag kicsi (ha jól tudom 10% körüli) a fertőződés esélye, ha HIV fertőzöttel szexelsz. Az ilyen odakent beszáradt vér találkozása a te éppen vérző tenyereddel... szóval annak is nagyobb esélye van, hogy két egymást követő héten is nyersz a lottón. Persze a biológiában nincs 0%, de a Föld összes lakosából 100 év alatt se fertőződne meg senki ilyen módon.


(Aki meg a vírus "kajájáról" meg a cseppfertőzéssel terjedő HIV-ről beszél, az maradjon csendben...)

2012. júl. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kaja alatt azt értették véleményem szerint, hogy tápanyag a vírusnak. Ha van egy nagyobb vértócsa valahol abban elvan a vírus egy jódarabig. de mint említeték nem túl virulens egy fajta tehát gazdaszervezeten kivűl nem életképes hosszú távon.

Az átvitel módjára tényleg kicsi az esély, de nem lehetetlen. :D

Azt meg számold ki mekkora eséllyel nyersz 2 egymást követő héten a lottón! :D Mert azzal az eséllyel szerintem nem vagy tisztában. :D

2012. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A retrovírusok viszonylag érzékenyek, ennyi erővel félj inkább a különféle bakteriális fertőzésektől.

A beszáradt vérben már nem él a vírus, illetve ha egyszer is lemosták azokat a polcokat, akkor úgyszintén elpusztult. Annak az esélye, hogy előtted épp egy HIV-fertőzött vérző kézzel végigtapogatott mindent igen alacsony, és ha nem vetted észre a vérfoltokat, akkor gyakorlatilag nincs esély a fertőzésre.

2012. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!