Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhetnek kisebb világok?

Létezhetnek kisebb világok?

Figyelt kérdés
mi van ha amit mi atomnak látunk, az valójában egy galaxis tele élettel, akár intelligenssel is? lehet hogy nem is az atomok kicsik, hanem mi vagyunk óriások. lehet hogy egy nagyobb világ számára a mi galaxisunk is csak egy atom, és nem tudják hogy mi van itt. lehetséges ez?
2012. júl. 6. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Voltak teóriák,miszerint testünk minden egyes sejtje hordoz magában egy-egy hihetetlenül apró világot(mint a mi univerzumunk),de sem bizonyítani,sem cáfolni nem tudták,ezért ez is megmaradt a filozófiának.

Elképzelhető,én személy szerint nem tartom valószínűnek,de embere válogatja,ez csak attól függ,hogy elhiszed-e vagy sem,legalábbis még.Aztán ki tudja,lehet hogy egyszer majd bebizonyítják,vagy éppen megcáfolják,de addig is csak filozofálni és ábrándozni lehet róla.

2012. júl. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges, sőt, megannyi atka, baktérium, vírus szabad szemmel láthatatlan számunkra, de a mai világnézetünk alapján minden élő atomokból épül fel, kvázi annál kissebb semmi nem lehet. Persze ma már tudjuk azt is, hogy az atom bontható, de az atomi világ rendezettsége alapján elég valószínűtlen, hogy ott ilyen "kisebb világok" létezhessenek.
2012. júl. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"amit mi atomnak látunk, az valójában egy galaxis tele élettel, akár intelligenssel is"

Érdekes elgondolás, de mai ismereteink szerint (kvantummechanika) nem lehetséges.

2012. júl. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Húúú. Nem én vagyok az egyedüli, aki ebbe belegondolt?:D


Én is ezt képzeltem el. Az atomok belsejében és még annál is kisebbek, és ott van egy univerzum. Ugyanúgy mi is egy atom protonjaiban vagy neutronjaiban élünk, és azon kívül is van egy világ, és a végtelenig.

2012. júl. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy szerintem a legtöbb ember belegondolt már ebbe, én is kb. 15 éves koromban. :)

De az is az igazsághoz tartozik, hogy az elemi részecskék világa teljesen máshogy működik, mint a mi makrovilágunk.

2012. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon régi felvetés, én kb. egy 60-70-es évekbeli sci-fi novellában olvastam róla.
2012. júl. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor jó, nem én vagyok hülye hogy van egy ilyen elméletem. nem hallottam még róla egyébként, ez éjjel pattant ki a fejemből:D
2012. júl. 6. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Többször volt már a kérdés, keress vissza.

Van egy érdekes regény is erről.

Amúgy _nem_ létezhet a kvantummechanika miatt.

2012. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát már azt hittem, én gondoltam eddig csak ilyenre, de nem. :D +1
2012. júl. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!