Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A válasz 42. De mi hozzá a...

A válasz 42. De mi hozzá a kérdés?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

- Mi a válasz „az életre, a világmindenségre, meg mindenre”?

- 42


[link]

2012. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el a könyvet, vagy nézd meg a filmet! :D Hatalmas! :D:D
2012. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ez az, a kérdés nem derült ki!
2012. júl. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

LIFE x UNIVERSE + EVERYTHING = 42

4 x 8 + 10


Amúgy a wiki-s linken megtalálod a lényeget, nincs kérdés.

2012. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De van kérdés! :-D Valahogy az volt a lényeg, hogy mivel Arthur megmenkül a vogonok elől, és mivel ő is a számítógép része, ő is része lesz a megoldásnak, azaz a kérdésnek. Amikor ezt kiokoskodják az eredményhez úgy próbálnak hozzájutni, hogy egy zsákból betűket húz ki véletlenszerűen. Ahogy Arthur húzza ki a betűket a következő kérdés jön ki: "Mit kapsz, ha a hatot megszorzod kilenccel?"
2012. júl. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Számold ki. 6x9 = ?


Ez a lényeg, nem tudom kik kilakoltatják a bolygójukról a felesleges 1/3-ot, és ez bekavarja a számítógépet.

2012. júl. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

[link]



Abból kiemelem:


A: Néhány olvasó később észrevette, hogy 613 × 913 = 4213 (13-as számrendszerben). Douglas Adams viccelődött eme megfigyeléssel kapcsolatban, mondván: „Lehet, hogy szánalmas, de 13-as számrendszerben nem poénkodom.”[4]

2012. júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

[link]


Abból kiemelem:


A: Néhány olvasó később észrevette, hogy 6 13 szmr × 9 13 szmr = 42 13 szmr (13-as számrendszerben). szmr Douglas Adams viccelődött eme megfigyeléssel kapcsolatban, mondván: „Lehet, hogy szánalmas, de 13-as számrendszerben nem poénkodom.”[4]



Miért a 42? [szerkesztés]



Douglas Adamset számos alkalommal megkérdezték, miért választotta a 42-es számot. Sok elmélet született [6] de Adams mindet visszautasította. 1993. november 3-án megadta a (végső) választ az alt.fan.douglas-adams oldalon:[7][8]


„ A válasz nagyon egyszerű. Ez egy poén volt. Kellett egy szám, egy közönséges, nem túl nagy szám, és én választottam egyet. Bináris számrendszer, 13-s számrendszer, tibeti szerzetesek mind teljesen lehetetlen ötletek. Ültem az asztalomnál, bámultam ki a kertbe és arra gondoltam, „a 42 jó lesz”, és legépeltem. Történet vége. ”



Miközben a 42 egy mélyebb jelentés nélkül választott szám volt, Adams részletesebb magyarázatot is adott egy 1998-ban felvett interjúban, melyet a BBC Radio 4-ben Iain Johnstone-nak adott[9] az első műsor 20. évfordulója alkalmából. Szüksége volt egy számra, próbálta kitalálni, milyennek kéne lennie egy „közönséges számnak.” Kilőtte a nem egész számokat, aztán eszébe jutott, amikor együtt dolgozott John Cleese-zel egy videón. Cleese-nek kellett egy „vicces szám”, és Adams úgy vélte, a szám, amit Cleese kitalált, a 42 volt, ezért úgy döntött, ő is ezt használja.[10]


Adams a The Burkiss Way című BBC komédia részére szintén írt egy vázlatot 42 Logical Positivsm Avenue címmel, melyet 1977. január 12-én tűzött műsorra a rádiócsatorna,[11] vagyis 14 hónappal azelőtt, hogy a 42-es szám feltűnt volna a negyedik rádiójátékban 1978. március 29-én.[12]


2000 januárjában a Book Club című rádióműsorban egy fórumozó kérdésére, hogy honnan jött a 42-es szám, Adams azt válaszolta: egy reggel munkába menet, miközben még a jeleneten dolgozott, azon gondolkozott, minek kéne a válasznak lenni. Végül úgy döntött, valami olyannak kéne lennie, aminek semmi értelme sincs - egy szám, és valami evilági. És így jutott el a 42-höz, teljesen véletlenül.


Stephen Fry, Adams egyik barátja azt állítja, Adams pontosan elmondta neki, miért pont 42. És az oka csodálatos és rendkívüli és ha erősen gondolkodsz rajta, teljességgel nyilvánvaló.[13] Azonban Fry azt mondja, megígérte, hogy senkinek nem mondja el a titkot, és hogy annak vele kell mennie a sírba.[8]


John Lloyd, aki Adams munkatársa volt a The Meaning of Liff és két rádiójáték-epizód során, azt mondta, Douglas szerint a „42 a kétjegyű számok között a legviccesebb.”[14]


Van egy örökzöld mese arról, hogy a negyvenkettő tulajdonképpen Adams tisztelgése az elnyűhetetlen ponyvaregények előtt, és valójában egy átlagos ponyva átlagos oldalon átlagosan ennyi sor van.[8]


42 a kultúrában [szerkesztés]

2012. júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Athén-Maraton távolság km-ben, vagy 6 x 7, vagy 40 + 2 stb.
2012. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!