Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egyet értetek velem ha nem...

Benedek98 kérdése:

Egyet értetek velem ha nem lenne háború fejlettebbek lennénk?

Figyelt kérdés
mivel nem a haditudományokra kellene költeni a pénzt hanem pl az űrkutatásra

2012. júl. 12. 07:47
1 2
 1/16 Smartguy86 ***** válasza:
86%

Nem. A világon a legtöbb újítást és innovációt a hadiiparnak köszönhetjük. Köztük az atomenergiát is és a számítástechnikát is, sőt az internetet is. Az űrkutatást is puszta hadakozásból indították el a hidegháború idején.


Nem mondom, hogy jó háború, mert rossz. Viszont a tények ezt mutatják. Ha az ember okosabb lenne, háború nélkül is megtette volna ugyanezt... de az ember nem okos.

2012. júl. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Viszont a másik oldal meg az, hogy az emberek háborús célokra sokkal szívesebben adóznak, illetve könnyebb őket rávenni ("veszélyben a haza") míg az űrkutatásra csak jóformán háborús célok miatt lehet pénzt szerezni (lásd hidegháború, űrverseny, "le kell győzni a komcsikat, mert különben veszélyben a haza").


Az emberek nem szeretnek adózni, és fizetni olyan dolgokért, aminek az értelmét nem látják kapásból. Nem véletlenül kezd a NASA mostanság ilyen marketing kampányba, mivel nincs pénze - és a legtöbb ember szerint fölösleges is kutatásba ölni pénzt, mert úgysincs értelme... Háború az okés, hiszen most éppen az arabok akarnak kinyírni minket, na de űrkutatás?? Hiszen abból nincs kenyér, tehát pfuj.


Nem is kell Amerikáig menni: nézz körbe csak itt gyak.hu-n a válaszok között - rengetegen írják, hogy amíg van éhezés a földön, addig minek kutatni, mi értelme a CERN-nek, és társai...

2012. júl. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

de ha nincs háború már a középkorban se a hadifejlesztésekre kocentrálnak hanem a a csillagászáttal matematikával stb.

így sokkal hamarabb az űrben lehettünk volna

a mai dolgokat sokkal hamarabb felfedezték volna

2012. júl. 12. 09:34
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem, hatalmas tévedésben vagy.

A háborúknak elképesztő ösztönző ereje van a tudományok minden ágára.

Háború idején nem számít a pénz, ha egy kutatásra pénz kell azonnal ott van szinte korlátlanul.

Persze a háború csúnya meg rossz dolog, de tudományos szempontból egy fejlesztőbomba.

2012. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A háború, akármilyen keményen is hangzik, szükséges az ember létszámának korlátozásában.


Az, hogy egy csomó technológiát hadifejlesztések miatt fedeznek fel, igaz volt a középkorra is. Pl a kovácsolás legmagasabb foka a páncélkovácsolás volt, ami a fémművességnek ahhoz a szintjéhez vezetett, ami kellett a rendes gőzgépek megépítéséhez. Nincs olyan, hogy erre vagy arra koncentrál az emberiség, hanem az van, hogy technológiák egymásra épülnek, és a technológia adja meg, hogy mivel lehet/érdemes foglalkozni. Nyilván gőz-űrhajót nem lehetett építeni.

A technológiák jelentős részét háborús célokra találták ki: várépítéshez, ostromgépekhez, fegyverekhez, méghozzá az ókor óta.

Hozzáteszem, hogy az első hordozórakétákat is német támadórakétákból (V2) fejlesztették ki, tehát anélkül inkább még hátrébb lennénk az űrkutatásban.

2012. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mindenben egyetértek az előzőekkel, nem is tudnék mit hozzátenni.


"de ha nincs háború már a középkorban se a hadifejlesztésekre kocentrálnak hanem a a csillagászáttal matematikával stb."


Dehogy. Akkor elköltötték volna a pénzt fényűzésre vagy bármi más marhaságra. És azt se hidd, hogy akkor kisebb lenne/lett volna a szegénység. A tudományra csak akkor és annyit költöttek volna, amennyi közvetlen anyagi hasznot vártak volna tőle. Kivéve természetesen néhány felvilágosultabb uralkodót, de minidig is azok voltak kisebbségben.


Nézz körül a netes fórumokon. Valahányszor pl. űrkutatásról van szó, megjelennek a "filantrópok", akik szerint addig ne költsünk az űrkutatásra, amíg még éhezés és szegénység van a földön. Azt nem látják be, hogy szegénység mindig lesz, bár persze mindig az adott kor átlagos életszínvonalához képest.

2012. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

,,A háború, akármilyen keményen is hangzik, szükséges az ember létszámának korlátozásában."


II. vh. halottak száma: 55 millió fő, a Föld teljes lakossága kb 2,5 milliárd fő. Magyarul az emberiség 2%-a halt meg a háborúban, 1960-ra viszont a népesség átlépte a 3 milliárd főt.


Valóban, nagyon hatékony eszköz, 2% csökkenésért teljes földrészeket tönkretenni...

2012. júl. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Smartguy86 ***** válasza:

#7 - Nem csak a II.vh volt ám... Ne felejtsd el, hogy napjainkban is dúl a háború, folyamatosan valamelyik földrészen. Pl. Afrikában, ahol a "politika" csatározások szerintem jóval több emberéletet követeltek már, mint az I. és a II. vh együtt. Arab világ? Öbölháború? Vietnám? Dél-Amerikai drogháborúk? Palesztina? Koszovó?


Persze az innováció szempontjából nem mind egyenértékű, nagyrészt az amerikai hadiipar felelős érte. De ha kicsit visszamegyünk az időben és nem csak a 20. századot nézzük, akkor a kínai, illetve az európai hadviselés is igen sokat adott a világnak innováció terén.

2012. júl. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem csak a második világháború volt, de összességében mindenhol kb. ugyanezek az arányok, egyszóval népességcsökkentés miatt egyszerűen nem éri meg háborúzni.
2012. júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A népességcsökkentés nem is célja a háborúnak, kivéve a népirtásokat, bár ott inkább a gyűlölet játszik szerepet. Csak éppen szándékolatlan, de elkerülhetetlen velejárója.


Az ipari megújulás sokkal nagyobbhozadék. Németország lényegében a 2. vh. alatti lerombolásának köszönheti az ún. német csodát. Na meg a nép szorgalmának.

2012. júl. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!