Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezt a versikét tudná nekem...

Ezt a versikét tudná nekem valaki értelmezni?

Figyelt kérdés
Főleg az első és a 4. versszakot nem értjük: [link]

#zöld #vers #pizsamabéka #flancol #hojszra #tüled
2012. júl. 15. 00:34
 1/8 anonim válasza:

én ilyen szarságokat nem nyitogatok meg mindenki így rakja be-a gépem meg szervizbe van...

Ha kimásolod ide a kérdésedhez ránézek én szeretem az idézeteket normálisabb verseket.

2012. júl. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tánc


Fogd meg a füled!

Így! Így! Így!

Hojszra és tüled!

Úgy, úgy, úgy!


Fogd meg az orrod!

Hüm, hüm, hüm!

Azt a lelógót!

Hum, hum, hum!


Fogd meg a vállad!

Bum, bum, bum!

Félre, ki ványadt!

Böm, böm, böm!


Fogd meg alulról

azt is most,

amivel flancol

a kis kos!


Fogd meg a hm, hm,

kolompod!

Ne add itt

a bolondot!


Him, him, him,

hüm, hüm, hüm,

bum, bum, bum,

böm, böm, böm.

2012. júl. 15. 00:56
 3/8 anonim válasza:
biztos az elefáni verse aki hamarosan jön még nem láttam az oldalon ma :P lelógó orr hosszú fül...
2012. júl. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
amúgy passz még sose hallottam ezt
2012. júl. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Hojszra és tüled! Ezeket a szavakat sosem hallottam még, de google is csak kijavít mikor beírom őket. Szerintem a szerző itt elég erősen kihasználja a költői szabadságot, olyannyira hogy valamire saját kifejezéseket talált ki. A "tüled"-re még annyi tippem lenne hogy az valójában tőled, de hogy a hojsz/hojszra mi lehet arról fogalmam sincs.


A negyedik versszakban ugyan értelmes szavak szerepelnek, csak együtt nem alkotnak értelmes mondatot. Az hogy alulról fogd meg, gondolom valamely alsó testrészre gondol a szerző, valószínűleg a lábára, de hogy a flancol mi akar lenni előtte azt nem tudom. Flancol: kihívóan öltözködik.


Amúgy ez a vers körülbelül olyan akar lenni mint az egyik angol vers amit még alsóban tanultunk:


Head, shoulders, knees and toes,

Knees and toes.


Head, shoulders, knees and toes,

Knees and toes.


And eyes, and ears, and mouth,

And nose.


Head, shoulders, knees and toes,

Knees and toes.


Ez egy angol gyerekdal, kb első osztályba tanultuk, és miközbe felmondtuk meg kellett fogni azt a testrészt ami éppen következett a dalban. Lehet hogy a szerző ebből indult ki.


Sajnos ennél jobb magyarázatot nem tudok adni én sem:/


Üdv.

2012. júl. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Hát a 4. vszk-nak szerintem semmi értelme sincs, de az elsőnek sem sok. Sőt úgy az egész értelmetlennek tűnik.
2012. júl. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
am ebből a könyvből származik [link]
2012. júl. 15. 09:47
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:

A flancolás nem csak kihívó öltözködést, hanem úgy általában felvágást jelent.

Na mire vág fel a kis kos ott alul? Azt kell megfogni.


A hojszra palócföldön azt jelenti, körbe, szántásnál használták régen (hojszra szántották: körbe szántották), a tüled = tőled, Zalában ma is használatos forma.

Szerintem azt jelenti, hogy fogd meg egyik kezeddel a másik füledet, vagy a fejed körül vitt kezeddel u.a. az oldalon a füledet.

2012. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!