Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gerinc hosszát, hogy lehet...

A gerinc hosszát, hogy lehet növelni?

Figyelt kérdés
Állítólag jóga növeli a gerinc hosszt ,mert erősíti a gerinc közt izmokat és nyújtsa is.
2012. júl. 16. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gerinc között nincsenek izmok. A gerinchez tapadó izmokat erősítheti a jóga, ezt nem kétlem. A hossz növelése kétféle lehet: 1. a csontok hosszát növeled (mesterségesen kivitelezhetetlen), 2. a csigolyák közti rést növeled. Ez utóbbival vigyázni kell, mert azért a végtelnségig nem lehet játszani. Természetes módon is megtörténik minden nap, ugyanis reggelre a fekvés miatt magasabb vag - a csigolyák közti rések szélesebbek, míg a nap végére a gravitáció miatt "összetömörödnek". Ha van olyan módszer, amivel ezeket a csigolyaközi réseket hosszítani lehet (mondjuk a porckorongok méretének növelése is megoldás hosszú távon), akkor az értelem szerint növeli a gerinc hosszát. Ez pár centi maximum, hiszen rengeteg kapcsolat van, nem lehet mindet elszakítani.

A jóga lazít, "széthúzza" a gerincet, a csigolyákat, illetve azáltal, hoy erősíti a hátizmokat, ezt a "lazább" gerincet "stabilizálja". Azonban rendszeres jógázás melltt sem egy látványos, talán ha két-három centit lehet ezen nyúlni. És az még sok.

2012. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az űrben kb. 5 cm-rel meghosszabbodik a gerinc :)
2012. júl. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A rendszeres úszást tudnám ajánlani. Az úszás közbeni folyamatos előrenyúlástól dolgozik és hosszabodik a gerinc (nő a csigolyák közti rés). Bár ezt főleg csontérés előtt szokták javasolni, a befejeződése után is biztos nyújt az illetőn valamit.:)
2012. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező,miért akarod növelni a hosszát?Tudom, régi a kérdés,de hátha olvasod még.

Nekem meg pont hogy hosszú a lábaim rövidségéhez képst,én meg annak örülnék,ha rövidebb lenne...:)

2017. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amikor ezt a kérdést kiírtam, nem voltam elégedett a magasságommal. És ezért elkezdek érdekelni ezek a lehetöségek, hogy hogyan tudnék még nöni pubertás után .
2017. máj. 30. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Ertem.

Sikerult noni?

Az a baj,hogy a gerinc hiaba no meg,ha hozza kepest a labak rovidek maradnak...

2017. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igen, lehet nőni de nem olyan sokat hogy elrontsa az arányokat. Én 4-5 centivel vagyok magasabb mióta jógázok és nem torzultak el az arányok hisz a gerinced reggel egyébként is 2 centivel hosszabb mint este és észre sem veszed :) Ha még néhány centi hozzámegy nem leszel aránytalan, nekem inkább a lábaim hosszabbak, a felső testem és a nyakam rövidebb volt, tehát nem is jött rosszul ez a néhány centi, így még arányosabb is lettem és persze magasabb :)

De ez csak akkor működik ha rendszeresen csinálod, heti 1-2 alkalomnak nem sok értelme van, heti 6 de inkább 7 kell hogy tényleg megnyúljon a gerinc és értelemszerűen ha abbahagyod a jógát, akkor a gerinc összecsuklik, idővel elveszti azt a néhány centit is tehát rendszeresen kell csinálni. Én napi 1 órát jógázok, reggel és este fél-fél órát minden nap, enélkül már nem is tudnék létezni mert teljesen rutinszerűvé vált hogy ezzel indítom a napot és ezzel zárom és főleg a reggeli jógázásnak rengeteg jótékony hatása van, korábban fájt a nyakcsigolyám és a derekam, mióta jógázok nem fáj semmim. Remélem tudtam segíteni és kezdjétek el a jógázást ha eddig nem tettétek volna :)

2017. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!