Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyha felszállok egy helikopt...

Hogyha felszállok egy helikopterrel és egy helyben vagyok, akkor ugye forog a Föld alattam. Szóval ha elég üzemanyagom van, akkor én 1 nap alatt megkerülöm a Földet?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magasságfüggő, hiszen vannak olyan műholdak is amik a Földdel együtt forognak. Így a helikopter nem tud olyan magasra szállni.
2012. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kiki01 válasza:
54%
Helikopterrel nem lehetséges, mert ahhoz olyan magasra kellene menni ahol Föld gravitációja már nem vonzza magához a helikoptert, de ott már nincs levegő, így az műxik. Arról nem is beszélve hogy közben hogy tankolnál?
2012. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kiki01 válasza:
91%
Bocsi, azt akartam írni hogy nem műxik.
2012. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az Egyenlítőn ~1.674,4 km/h-val forog a Föld a saját tengelye körül. Ha működne az elméleted, akkor felszállás után jelentősen észlelnéd, hogy alattad forog a Föld.
2012. júl. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem is igen. Nem is kellene olyan nagyon magasra menni. Csak az a lényeg, hogy egy helyben álljál, és a Föld elfordul alattad. Emlékezzetek Fucoult ingájára! Ő valamelyik toronyba kötötte föl az ingát, és még így is működött.
2012. júl. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mind1, hogy felszállsz-e a földről, vagy nem, muszáj elindulnod nyugati(asszem) irányba, különben a lendületed miatt forogsz tovább a földdel együtt. Ha sűrű levegőben vagy akkor azért mert a levegő is forog a földdel együtt, ha vákuumban akkor meg azért, mert nincs légellenállás, ami lelassítaná a mozgásodat, ami a föld forgásával egy irányú és nagyságú kb.


Egyébként, te tetted fel ezt a kérdést is? :) ha igen akkor látom megzavart az ottani kommentem :D http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


úgy képzeld el a dolgokat, hogy, midnennek van egy sebessége, és ha nem hat rá semmi más erő, akkor minden követi ezt a sebességet. Ha a helikopter felrepülne az űrbe (bár a helikopter lényege, hogy csak sűrű levegőben tud emelkedni, de ettől most tekintsünk el :P), akkor is megmaradna a sebessége, amire a föld pörgette fel. És ha nem létezne gravitáció, akkor a helikopter kirepülne mint egy parittya, de van gravitáció, ezért csak simán pörög a földdel együtt tovább, kivéve ha nem indul el nyugati(vagy keleti, de sztem nyugati) irányba, azaz a pörgéssel ellentétesen.

2012. júl. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

A légkör együtt forog a Földdel. Szóval, ha felszállsz és egy helyben maradsz, nem mész sehova. Ha nagyon magasra (több, mint 20 km) mész, akkor talán, de egy helikopter erre nem alkalmas.


Házi feladat: Számold ki, hogy hány km/h-val fújna a szél az egyenlítőn, ha a légkör egy helyben állna, és alatta forogna a Föld. :)

2012. júl. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A kerületi sebességed megmarad, Newton alapján. Viszont ha elég magasra emelkedsz, akkor az adott kerületi sebességhez már észrevehetően kisebb szögsebesség tartozik, tehát a Föld kis mértékben elfordul alattad.


(Ha egy rögzített rúdon emelkednél fel, akkor a Coriolis-erő a Föld adott pontja felett tartana (növelné ill. ereszkedéskor csökkentené a kerületi sebességedeet), de helikopternél nincs semmi, ami közvetítené a Coriolis-erőt.)

2012. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!