Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Néztem az egyetemek karait,...

Néztem az egyetemek karait, azon belül az orvostudományi karokat, és van az általános orvostudományi kar, az egyenlő a házi orvossal? Tehát ha valaki elvégzi az általános orvostudományi egyetemet akkor házi orvos lesz?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vannak a szakosodások, szakirányválasztások. De az adott egyetem honlapján ez valahol fent van.
2012. júl. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, én ezt pontosan tudom, de nem mindenki fog még plusz 5-6 évig járni szakosodásra, ezért kérdezem hogy ha valaki kijárja az ÁOk-ot akkor háziorvos lesz? és onnan tovább szakosodhat sebésznek vagy belgyógyásznak. (ha akar)én így tudom, az a 6 év csak ad valamit gondolom :)
2012. júl. 29. 18:49
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom én nem Orvos Doktor vagyok :D

Véleményem szerint, hogy ha az ÁOK- elvégzed, akkor általános orvos leszel pl háziorvos és praktizálhatsz.

És utána jön a többi szakosodás ahogy te írtad. :)

De megkérdem orvos cimborámat ő tuti tudja! :)

2012. júl. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben. köszi szépen :)
2012. júl. 29. 18:58
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Minek válaszol olyan, akinek fogalma sincs róla?


Minden orvosnak (bőrgyógyász, sebész, háziorvos stb.) először az ált. orvosi szakot kell elvégezni. Akkor még csak "általános orvos" lesz (nem háziorvos!!!!!). Utána kell szakosodni, és ha letette a szakvizsgát, akkor lesz szakorvos (pl. háziorvos, bőrgyógyász, sebész stb.)

2012. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem. Csak akkor mi az az általános orvos? Az mégis hol helyezkedik el, mit csinál? Mert ugyebár nem mindenki folytatja tovább a szakosodást..
2012. júl. 29. 19:02
 7/12 anonim ***** válasza:

De, mindenki folytatja, ugyanis anélkül semmit nem tud csinálni. Max orvoslátogatónak mehet el, vagy továbbmegy PDH-re.

Az általános orvosi diploma önmagában nem sokat ér, szakosodni kell...

2012. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az orvosi képzés úgy működik, hogy MINDENKI az alap képzést végzi el. Ha ezt elvégezte a delikvens akkor medikusból átminősül "doktor"-nak. Ez még SEMMIRE sem jogosítja fel - nem láthat el beteget egyedül sem, csak szakorvos jelenlétében.


Ezután MINDENKI szakosodik (kivéve, aki nem akar orvosként praktizálni - ilyen is van, pl. az elméleti szakemberek, biológusok, stb...)valamire, legyen az bőr, nőgyógyász vagy sebész.


A háziorvosnak ehhez semmi köze, bármilyen szakorvos lehet felnőtt háziorvos, mert a háziorvosnak csak "nagy vonalakban" kell tudni diagnosztizálni (amit elviekben mindenki tud) és a HO továbbküldi a pácienst szakorvosokhoz.


Gyermek háziorvos már pl. csak gyermekgyógyász lehet (de az, hogy a gyermekgyógyász aneszteziológus vagy fül-orr gégész az már mindegy).

2012. júl. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: A háziorvostan is külön szakvizsga!!!!!

Nem lehet bárki háziorvos, ahhoz háziorvosi szakvizsga kell!!

2012. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen? Mióta?

Én úgy tudtam csak meg kell venni a praxist és annyi. De akkor lehet hibásak az információim.

2012. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!