Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi testmozgára elég, vagy...

Mennyi testmozgára elég, vagy mire elég ha a szervezetbe beviszünk 10840 KJ energiát? Létezik valami honlap ahol mozgásra van vmi képlet ami leirja/kiszámolja PL. : 100m futás X kj energiát éget el?

Figyelt kérdés
Fura kérdés tudom :D,de én tudom a lényegét és hasznos lenne a válasz, és nemirtam el, 10840 KJ
2009. júl. 17. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hát ez nem lesz hasznos válasz, de szerintem nem lehet kiszámolni.

hiszen 1 "bruce lee" ember, aki minden nap sportol, 100fekvő után is ugyanugy veszi a levegőt.

ha én nyomok 100, akkor 10percig mozdulatlanul fogok feküdni.

tehát el se bírnám égetni az energiát, mert nem "bírnák" az izmaim.

2009. júl. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

meg nézheted nem annyira tudományosan:


Az emberi energia forrása és fajtái:


1. Yuan csi – tartalék energia – a szülőktől – az életet és halált szabályozza


2. Zhong Csi – kozmikus csi – a világegyetemből gyűjtjük – az élettevékenységeket irányítja.


Az ember rendelkezik azzal az egyedülálló képességgel, hogy manipulálja a kozmikus energiát, amelyet ennél fogva „minden dolgok ékkövének” neveznek. A Zhineng csikung gyakorlása ezt a képességet fejleszti. Az eredeti hun yuan csi, amelyet a Zhineng befog, mindenütt elérhető, tiszta és könnyű hozzáférni.


3. Wei csi – védő energia, amelyhez főként légzés által jutunk – a védekező képességet irányítja.


4. Ying csi – anyag energia – az ételből vesszük magunkhoz – az élettevékenység anyagi szükségleteit fedezi.

2009. júl. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

sőt:


Izommunka- anyagcsere során fellépő energiaigények: Már egészen csekély izommunka is feltűnően emeli az alapanyagcserét, az alapanyagcseréhez képest az ülőmunka 50%-kal, állás közben 100%-kal is nőhet az energiaigény. Tehát a fokozott izommunka (sport) segíti elő leginkább az energiafelhasználást ill. égetést. Az iparban a 12,56 kJ/perc (3 kcal/p) értékig könnyű, 16,75 kJ/perc (4 kcal/p) értékig közepes, ezen túl pedig nehéz testi munkáról beszélünk. Az energiatermelés azonban minden olyan kórfolyamatban nő, ami fokozott izommunkát igényel (ideg-izom /neuromuscularis/ eredetű görcsök, a hidegrázás, vagy a szívbetegek nehézlégzése, krónikus nehézfém mérgezések).


Szellemi munkában az anyagcsere nem fokozódik, mert a központi idegrendszer nyugalomban is igen sok energiát (glukóz!) használ fel!


tlagos energiaszükségletek:


Ágyban fekvő ember napi energiaszükséglete 8.400 kJ (2000 kcal) körül van.

Könnyű munkát végző emberé 12 600 kJ (3000 kcal) körül van.

Nehéz fizikai munkát végző emberé, illetve sportoló napi igénye 16 800 kJ (4000 kcal) körüli, de sportolók állóképességi edzése során 5 000-6 000 kJ óránkénti energiafelhasználás is mérhető!

Kirándulás során átlagosan óránként 2 100 kJ (500 kcal) plusz energiaigénnyel számolhatunk.

Terhes nők átlagos energiaigénye 12 180 kJ (2 900 kcal) körül, a szoptató anyák energiaigénye, pedig 12 600 kJ (3 000 kcal) körül van.

Idős emberek energiaigénye napi 10 080 kJ (2 400 kcal) átlagosan.


A napi energiaszükségletet nem a tényleges, hanem az ideális testtömeghez célszerű számítani:


Ideális férfi testtömegekg = (testmagasság cm – 100)* 0.9

Ideális női testtömegekg = (testmagasság cm – 100) * 0.85


A napi energiaszükséglet ennek megfelelően fizikai munkavégzés nélkül : ideális testtömegkg szorozva 126 kJ (pl. 178 cm-es magasságnál 70 kg*126 = 8820 kJ/ (2 100 kcal) nap).

A többletigény könnyű fizikai munka esetén +30%, a közepes nehézségi munkánál +50%, nehéz fizikai munkát végzők esetében +100%.


Csecsemők és gyermekek alapanyagcseréje testtömegre számítva nagyobb, mint a felnőtteké, gyarapodásukhoz pedig a fenntartó energián felüli tápanyagbevitel is szükséges. Csecsemők napi energiaigénye testtömegkg-ra számítva kezdetben 500 kJ (120 kcal), majd egyre kevesebb, az első év végére 360 kJ (85 kcal). 3-5 éves gyermek napi energiaigénye már 6 300 kJ (1500 kcal), 15-16 éves korig átlagosan (2800 kcal), 16-20 éves korig pedig több az energiaigény (3 000-3 200 kcal), mint a felnőttek energiaigénye

2009. júl. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Keresgéltem és ezt találtam:

[link]

Van olyan oldal is, hogy kalkulator.lap.hu

2009. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,hasznos volt nagyon
2009. júl. 18. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!