Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el az önképzést?

Hogyan kezdjem el az önképzést?

Figyelt kérdés

Amióta gimnáziumba járok nagyon jó bizonyítványokat tudtam haza hozni, ami viszont nem valami nagy szám valójában ha tudjuk, hogy az iskola, ahová járok elég középszerű. A tanárok egy része konkrétan tojik a diákjai fejére, akár fel is fordulhatnának. Ráadásul a diákok hozzáállása se javít a helyzeten, mert folyamatosan zavarják az órákat vagy a teljesítményük miatt nem lehet haladni normálisan a tananyaggal. Ami leginkább elszomorít, az a faktos órák, mivel az iskolában senki se veszi a fáradtságot, hogy legalább az órarendbe beletegye az órákat, de elmenni se kötelező, így nem is számít.(-_-)

Jövőre érettségizem és a nyár utolsó szakaszát szeretném hasznosan eltölteni, ezért egy kis önképzésre gondoltam. Szeretném letenni a történelem emelt szintet és még mellé egy biosz középszint se ártana, mert még nem döntöttem el mi legyek a jövőben. Plusz a magyar érettségitől már lassan jobban félek mint a matektól, pedig a matek megy gyengébben, mert félek a fogalmazásoktól.De ahogy törtem a fejemet, hogy miképp lehetne, rájöttem, hogy talán egy kis plusz tudásra is szert tehetnék. Végülis a tudás hatalom és azt soha senki nem veheti el tőlem. Szóval egyéb tudomány ágak vagy nyelvek ismerete is jól jöhetne a jövőben. Sajnos nem vagyok egy jó képességű gyerek, de gondoltam arra, ha most képes lennék egy nagyobb lexikai tudást összegyűjteni, ezen hiányosságokat tudnám pótolni. Meg talán végre, ha megismerném a dolgokat más rétegekben, akkor egy életcélt vagy egy valódi hobbit is találhatnék.


Számotokra mi a fontos tudás, amit el kéne minden embernek sajátítania? Szeretném ebben a kérdéskörben megismerni a véleményeteket és esetleges tippekkel is szolgálhatnátok!



2012. aug. 2. 12:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Idegen nyelvek. Szinte az egyetlen dolog, amit az iskolában tanítanak, és nem csak, hogy hasznavehető, de egyenesen nélkülözhetetlen a későbbi élethez. Soha nem lesz normális állásod, ha nem beszélsz folyékonyan angolul, és az angol mellé nem árt megtanulni legalább még egy nyelvet. Tölts le filmeket eredeti nyelven (hű mire buzdítalak :) ) és keress hozzá angol feliratot. Szerintem ez a legszórakoztatóbb módja a szövegértés gyakorlásának, és tényleg sokat használ. Ha még az új szavakat is kiírod és megtanulod, akkor duplán jó vagy.


Fogalmazás. Munkakör kérdése, hogy kell-e írnod bármit is az életben. Már most sokkal jobban írsz, mint a legtöbben ezen a fórumon, de azért lehet persze fejlődni. Azt javaslom, olvass sokat. Szinte, mindegy, hogy mit. Minél többet olvasol, annál inkább magad is ráérzel majd, hogy hogyan érdemes a gondolataidat írott formába önteni. Ráadásul, ha nem ponyvát olvasol, még ún. általános műveltségre is szert tehetsz. Ha jól értem, pont ez a célod.


Lexikai tudás. Lehet, hogy a véleményem kilóg az átlagból ez ügyben. A lexikai tudás legnagyobb része teljesen felesleges. Soha, de soha nem lesz arra szükséged az életben, hogy tudd, mikor született Petőfi Sándor, vagy hogy mikor volt a mohácsi csata. Ezeket a dolgokat tanuld meg a dolgozatra, és másnapra bátran elfelejtheted. Nem adatokat kell betömködni a fejedbe, hanem megtanulni gondolkodni, az írott szöveget megérteni, és azt minden esetben kritikusan kezelni. Attól ugyanis, hogy valaki tud írni egy blogbejegyzést, még nem biztos, hogy igaza van. Azt a képességet fejleszd inkább, hogy hatékonyan tudj megbízható információt keresni. Tudom, ide az a kérdés jön, hogy jó, de hogyan. Sajnos nem ismerek erre bevált receptet, de idővel szerintem magától kialakul.

2012. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!