Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen új mai típusú sci-fi...

Milyen új mai típusú sci-fi könyvek vannak? Mint pl: a Beavatott, vagy a Testbérlők, hasonlót keresek Help.

Figyelt kérdés

2012. aug. 7. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem csak nők írnak sci-fit. Sőt. Javaslom a Fiction Kult havi könyvszemlés cikkeit átböngészni, a legújabb angol (és magyar) kiadásokat összesíti science fiction, illetve fantasy kategóriában is.
2012. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olvass Stephen Baxtert, Robert J. Sawyert, esetleg Gregory Benfordot. Pár könyvük talán magyarul is megjelent (Baxtertől az Időhajók biztosan), a többit nem tudom, én angolul olvasom/olvastam őket.
2012. aug. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nekem olyan kéne ami mai típusù könyvek közé sorolhatò ....ami romantikus és sci-fi ifjùsàgi ..
2012. aug. 7. 22:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács: Ezt az "új mai típusú sci-fi könyvek" dolgot ne nagyon hangoztasd mert kiröhögnek. Amit te keresel az szimpla ifjúsági vagy divatosabban mondva "young adult" irodalom. A Google magyarul sajna nem fog kidobni neked erre a kulcsszóra könyveket, így marad a könyváruházak kínálatának böngészése.


Fejből az Éhezők viadala, a Burok és talán a Szikraváros jut eszembe.

Az Alexandra listájáról ami téged érdekelhet:

A.K. Ryan: Ragyogás

Ally Condie: Matched trilógiája

Juliana Baggott: Tiszták

Patrick Ness: Chaos Walking trilógia

Scott Westerfield: Specials

Antony Horowitz: Ötök ereje

Ha a steampunk is belefér:

George Mann: Mechanikus London

Catherine Fisher: Incarceron


Biztos van még jó pár ami érdekelne, de nem írtam ide, illetve olyan amit felírtam, de nem érdekelne téged. Amiket én még javasolni tudok az Gyacsenko: Alexandra avagy a teremtés növendékei. Ifjúságinak ifjúsági, de látatlanban garantálom hogy bármelyik itt felsoroltnál többet ér. Nyugodtan kezébe lehet adni 15-99-ig bárkinek.

2012. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi és nm hangoztatom :))
2012. aug. 10. 13:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Négyes: A Gyacsenko könyvre vonatkozó tippet köszönöm (bár nem nekem írtad). Letöltöttem és elkezdtem olvasni, valóban igen jónak tűnik.
2012. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!