Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Táborban előadok csillagászatb...

Táborban előadok csillagászatból. Ajánlanátok témát?

Figyelt kérdés
Ez egy csillagász tábor, 14-18 éves korosztálynak.Valami megkapó témát mondanátok?Én elég mélyen olvasom a csillagászatot úgyhogy lehet komolyabb témát mondani.Planetológiával,csillagok működésével,atom fizikával és asztrobiológiával kapcsolatban lehetne mondani.

2012. aug. 9. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Élet a Világegyetemben.
2012. aug. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Épp olvastam egy másik kérdésre adott válaszodat (fénysebességnél gyorsabb távolodás, univerzum széle). Ez (tér tágulása fénysebességnél gyorsabban, kozmikus horizont ill. a belátható világegyetem kiürülése a gyorsuló tágulás folytatódása esetén) igen jó téma lenne, és kva sok tévhitet eloszlatna.
2012. aug. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nemrég szállt le a Curiosity a Marsra.
2012. aug. 10. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ha lehet komolyabbat mondani, akkor tanácsolom neked a feketelyukakat és a hozzájuk kötődő holografikus elvet. Nem hiszem, hogy felfognák de tetszik nekik tuti. Továbbvíve pedig esetleg megpróbálhatod elmagyarázni nekik mi a tér és miből áll ;). Illetve hogyan lehet időutazást megvalósítani feketelyukkal.


Holdra szállás pro-kontra?


Szerintem ez elég lesz, majd bealszanak szépen :).

2012. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieknek a hasznos válaszokat!Jöhetnek még!
2012. aug. 10. 16:47
 6/7 anonim válasza:
"Élet kerestetik" A csodálatos univerzum sorozat közül ez érdekelt a leginkább :) Én a helyedben a National Geographic oldalán is nézelődnék. A you tube is adhat pár ötletet..
2012. aug. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mostanában megy a National Geographicon egy ilyen sorozat: Szélsőséges Világegyetem.

Ez a földi természeti jelenségeket (légkör, csapadék, földrengések, vulkánok stb...) hasonítja össze az univerzum többi bolygójának viselkedésével.


Szerintem nagyon érdekes ez a téma is, megmutatja hogy milyen sok a hasonlóság, mégis teljesen másképp fejlődtek az idegen világok (sok esetben teljesen szélsőséges dolgok is előjöhetnek. ). Ezt esetleg kombinálhatnád a "van-e élet, és ha igen, milyen szélsőséges létformák uralkodhatnának ilyen körülmények között?" (erről is láttam dokumentumfilmet, de most nem jut hirtelen eszembe, lehet hogy a már említett sorozat része.)

2012. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!