Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha most kezdtem ell csillagász...

Ha most kezdtem ell csillagászattal foglalkozni és érdeklődök a csillagok vizsgálata iránt, milyen teleszkópot tudnátok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés
Bármilyen tanács hasznos lehet és arra is kíváncsi vagyok, hogy egy-egy teleszkónál mit jelent az hogy szoftverrel együtt árulják (pl. The sky level 1 szoftver), gondolom ezek pc-re vannak ugye, és nem bármilyen teleszkó vezérlő szoftverek?

2012. aug. 12. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hubble :D
2012. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez is egy kategória:)

Remélem nem mondok hülyeséget de legfőképp egy árkategória érdekelne, amelytől már egyes kisbolygók mozgását esetleg hold felszínét, stb. lehetne vizsgálni. A szoftveres kütyüt pedig a lenti linken láttam, ez nem tudom mennyire számít jónak:

[link]

2012. aug. 12. 18:30
 3/6 A kérdező kommentje:

Illetve az előzőhöz képest ezzel mit lehet látni?

[link]

2012. aug. 12. 18:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak Newton tükrös távcsövet ! Semmilyen kepler-féle távcsövet ne vásárólj, mert nem lehet vele halvány égitesteket pl galaxist megfigyelni, ami később érdekes lesz.


Attól is függ hogy ahol lax milyen tiszta az égbólt, mennyi a magnitudója a csillagoknak amit látsz ? Látod a tejutat ? Kb hány csillagot látsz fennt?

2012. aug. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ. Megyeszékhelyen lakok, de egy kisebb kertvárosi részben ahol ha tiszta az égbolt akkor nagyon sok csillagot lehet látni szabad szemmel, így nem tudnám hirtelen azt mondani hogy hatalmas szmog is esetleg gátolná a kilátást, ezért reménykedem hogy egy használható készülékkel élményekkel gazdagodhatom.
2012. aug. 12. 19:18
 6/6 anonim ***** válasza:

A powerseeker sz.r. Egyértelműen a tükrös, de ahhoz azért kell érteni... kollimáció stb. Írtad, hogy kisbolygókat is akarsz nézni... na, ezen az árkategórián azt felejtsd el. A holdfelszínt viszont bármivel lehet, de többnyire kell egy holdfilter.


Ezeken a helyeken nézelődj, mert sok távcsőnél van fogyasztói értékelés.

[link]

[link]

2012. aug. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!