Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Olyan van, hogy "halmozódnak"...

Vilag kérdése:

Olyan van, hogy "halmozódnak" a gének? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval arról lenne szó, hogy én apukámat örököltem sok mindenben.

A felfogó képesség, hogy mennyire okos, tanulékony valaki attól függ, hogy hány agysejtje van.(Tudtommal)

Hogyha én apukámat örököltem, akkor lehet, hogy nekem több agysejtem van valamilyen oknál fogva, és az én gyerekem, ha engem örököl, neki több lesz mint nekem?

Tehát, hogy több generáción keresztül "halmozódik" ez a tulajdonság, és minden generációnak egy kicsit több agysejtje lesz?

Ha leszámítjuk a másik felet (szülőt), és feltesszük, hogy apám után még több generáció örökli az agysejtek számát.


Vagy ez nem állja meg a helyét a valóságban? Valaki tudna egy jól érthető magyarázatot, vagy linket adni a témáról? :)



2012. aug. 22. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem egészen így működik. Attól, hogy a szüleidnek az átlagosnál több agysejtje van, neked még mindig lehet kevesebb, mint az átlag. De az a valószínűbb, hogy több jut neked. Magyarázata, hogy az agysejtek számát több gén is befolyásolja. Lásd mennyiségi jellegek öröklődése:

[link]

[link]

A génkölcsönhatásoknak más eredményei is lehetnek:

www.krudy-nyh.sulinet.hu/gergelyt/kieg/genkolcsonhatasok.doc

[link]

2012. aug. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én arra is gondoltam, hogy egyes embereknek miért van több agysejtjük a másiknál.

Az lett a magyarázatom, hogy lassan a sok generáció alatt két eleve okos szülő gyerekének lett mindkettőjüknél nagyobb agysejtszáma, így lettek sok-sok évezred alatt ezek a nagy különbségek.

Ez így megállja a helyét? Amúgy köszönöm a válaszokat. :)

2012. aug. 22. 21:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Namost először is tévedésben vagy. Semmi köze az agysejtek számának az intelligenciához, azok hálózata és kapcsolatai a lényeg. Ezért nem okosabb egy bálna nálad.

Másrészt amit írsz nem így működik. Ahhoz, hogy egy tulajodnság elterjedjen egy populáciban, olyan előnnyel kell szolgálnia, amit előnyt jelent a többi egyeddel szemben, szaporodás, vagy élettartam termén. Az agysejtek száma nem ilyen dolog, mint említettem nincs köze az intelligenciához. Mitöbb, maga az intelligencia sem annyira előnyös, a történelem során sosem a legintelligensebb embereknek volt a legtöbb gyereke. Az intelligencia addig volt húzó erő, amíg állatokat kellett átverni, de amint nem volt kivel hidegháborúzni, a fejlődése is megtorpant.

2012. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!