Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A karosszériát hogyan kell...

A karosszériát hogyan kell helyesen kiejteni?

Figyelt kérdés
Én mindigis hosszú ssz-szel ejtettem, de egyre többször hallom (mondjuk csak TV/rádióban), hogy karoSszériának ejtik, vagyis ejtik az s-t és az sz-t is. Melyik változat a helyes?
2012. aug. 26. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
ahogy a TV-ben és rádióban hallod. Szóval: karoSszéria
2012. aug. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is dupla sz-szel ejtem, a Bakos szerint francia szóátvétel, tehát a [karos-széria] kiejtés etimológiailag is helytelen.
2012. aug. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Egyik sem.

A szó a car-o-seria, ahol a "car" az autót jelenti, a "seria" a formát (sorozatgyártás), az "o" pedig kötőhang.

Ha ezeket összerakod, akkor a helyes kiejtés a "karoszéria", azaz 1 "sz"-szel.

Persze a köznyelvben ez már átalakult, és inkább "karosszéria"-ként használják, azaz 2 "sz"-szel, de az "s" hang mindenképpen helytelen benne.

2012. aug. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Karoszéria... -Kaszni! Bóódé! Rozsdabogja felső része. A kupa.. Parasztosan Kasznyi. :)
2012. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!