Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől "Kopaszi gát" a Kopaszi...

Mitől "Kopaszi gát" a Kopaszi gát?

Figyelt kérdés
1942 óta itt élek Budapesten én nem tudom ki adta ezt a nevet és miért ezt a nevet adták ennek a Budfoki területnek.
2012. szept. 12. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:

"A hatalmas munkának csak egy része volt a lágymányosi részen felépített ún. Kopaszi-gát. Nevét a mederben található Kopaszi-zátonyról kapta."


[link]

2012. szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor a Kopaszi zátony mitől "Kopaszi".

Erre a szóra vagyok én kíváncsi.

Neharagudjon, de nem vagyok megelégedve a válasszal.

Persze kukacoskodni lehet, mert arra is kíváncsi vagyok, hogy a Budafok, hogyan lett "fok"? mitől?

Na de köszönöm a választ.

2012. szept. 13. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem írj a blog készítőjének vagy valamilyen várostörténeti tanszéknek, szervezetnek(van pár belőlük).

Amilyen infót tudni akarsz az olyan várostörténeti adat amiről valoszínű nincs a neten infó.

Legalábbis az én keresgélésem eddig terjedt :)

2012. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Tényleg kevesen foglalkoznak ilyesmivel. Nekem is csak azért lenne jó 'ha tudnám, mert előfordulhat, hogy legközelebbi kirándulásunk alkalmával megkérdezi az unokám. "Mama! Miért kopaszi a Kopaszi gát."

Soha ne legyen ennél nagyobb problémája senkinek. Üdv.

2012. szept. 14. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!