Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mik azok a szakmák amihez...

Mik azok a szakmák amihez inkább a humán tantárgyak kellenek?

Figyelt kérdés
Igazából még elég fiatal vagyok de ma feltették nekem ezt a kérdést : Mi leszek ha nagy leszek ? . És én elkezdtem sorolni azokat a szakmákat amihez a reál tantárgyak kellenek én azokban nem vagyok túl jó inkább a humán tantárgyak mennek !! Mien szakmához kellenek ezek ?
2012. szept. 13. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden, amihez irodalom, nyelv, később emberi kapcsolatok kezelése kell.

Író, irodalomtanár, nyelvész, fordító, jogász, szociológus, politológus, politikus, történész, filozófus, stb.

Azt azonban tudnod kell, hogy ma már olyan bonyolultak ezek a tudományágak, szakterületek is, hogy reál tárgyak nélkül nem művelheted eredményesen. Nem nélkülözhetnéd az informatikát, hiszen számítógéppel dolgoznál, különböző programokat használnál, statisztikát kell használnod, azt matematika nélkül nem fogod érteni, ma már szinte minden matematikai módszerekkel modelleznek, azokat nem árt, ha ismered.

Ebből neked ma annyi számít, hogy gyűrd a matematikát, nem olyan nehéz az. Csak azt kell tudnod, ha valami nem megy, hiába magyarázzák, akkor valaminek korábbról kell utánanézned, mert a matematikai dolgok nagyon egymásra épülnek.

A "mi leszel, ha nagy leszel" típusú kérdésre pedig válaszold azt: "felnőtt - ah lehet, értelmes felnőtt". Ezek ugyanis olyan jópofa kérdések, amit tudatlan felnőttek szoktak feltenni. A pályaválasztás ennél komolyabb dolog.

2012. szept. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!