Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges az, hogy az ember...

Lehetséges az, hogy az ember erősségei megváltozzanak?

Figyelt kérdés

Ovis koromban mindig számolgatni szerettem, a természettudományok nyűgöztek le, de ez gondolom nem sokat nyom a latban. Aztán az iskolai éveim alatt szigorúan a humánosok közé tartoztam egészen 1-fél évvel ezelőttig. Egyre jobban foglalkoztatnak a reál tantárgyak, sőt megkockáztatom, hogy könnyebben is mennek. A töri még izgalmas, de az irodalommal mára semmit nem tudok kezdeni. Ez inkább a tanárváltások következménye lehet? Eddig eléggé elhanyagoltam ezeket a területeket, és így a gimi végén kicsit nehéz változtatni. Meg furcsa is ezt a képet elhinnem magamról.(nem szeretnék kocka lenni) A munkaerőpiacon jó a reál, de tanácstalan vagyok. Mihez kezdjek?

18/l



2012. szept. 14. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem az erősségeid változnak, hanem az érdeklődésed. Az pedig sok mindentől függ, és természetes a változás (hullámzás), ha elég nyitott az ember.

A munkaerőpiacon és az életben is az a jó, ha bizonyos szintig minden érdekel, mert észrevétlen tágul a látóköröd, amitől az a szakirány is, amit művelni szándékozol, könnyebben és mélyebben elsajátítható.

Egyébként minden szakterület kapós, ha valaki nagyon alaposan tudja - jobban, mint a többiek.

2012. szept. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a reál és humán közti hullámzás végigkísérte az eddigi életemet, Nem tudok ma éles vonalat tenni közéjük. Természettudományból minden érdekel (a végzettségem matek, de a fizikával is sokat foglalkoztam), humán dolgokból pedig inkább a néprajzi irányba mentem el, (nem annyira magyar néprajz, inkább a természeti népek nyelvei meg mítoszai, főleg Szibéria kisnépei, csukcsok, eszkimók, de mellette más vadász-gyűjtögető népek is, mint pl. az ausztrál bennszülöttek).


A természettudományban azt szeretem, hogy nagyon más, mint az emberi világ, sok újat mond a kinti világról. A vadnépekben meg azt szeretem, hogy még ha babonák és tabuk formájában is, de mindenféle természeti jelenség érdekli őket (legalábbis a mítoszaikból ez tükröződik, a legtöbb eszkimó mesében természet jelenségek szerepelnek, sarki fény, állatok, nagy távolságok, és az emberek hétköznapi problémai is a természet jelenségeivel összekeveredve jelennek meg).


Én az általános iskolában voltam mindvégig természettudomány-mániás, saját laboratóriumom volt, dörzsölési elektromosság, csengő, szénmikrofonos telefon, nagyítókból-szemüvegből ragasztott távcső. A gimiben meg inkább a töri, a nyelvek meg az irodalom érdekelt, meg rajongtam mindenféle utópiáért, mesterséges nyelvekért, eszperantó, vonzottak a társadalmi utópiák is, meg a töriből is a mindenféle utópikus mozgalmak, meg a kisebb népek önálló közösségei, sajátos kultúrái, főleg a cigányoké, később meg inkább a távoli elszigeteltebb természeti népeké. Ma nem annyira érdekel a töri, és az irodalomból is kiestem, mára maradt a néprajz, a matek meg a fizika, ez így együtt.


Pályaválasztásban nem merek semmit sem mondani, mert nekem is csak több évtized alatt állt be. Mondjuk a fizika eléggé nyilvánvaló volt tízéves korom óta, kicsit a néprajz is, de egyébként sok minden hullámzott. Ma igyekszem együtt megtartani azt, ami bejött.

2012. szept. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!