Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha ELTE asztrofizika szakra...

Ha ELTE asztrofizika szakra jelentkeznék, érettségibe melyik választott tantárgyért kaphatnék pontot az alábbiak közül (? )

Figyelt kérdés

Földrajz,Informatika,Kémia

Nem akarok olyan tantárgyat választani érettségin,ami nem is számít pontnak az egyetemi felvételin ezen a bizonyos szakon.

Ugye a matek,magyar,töri kötelező,lesz egy angol majd nyelvnek,és választottnak majd fizika (mivel már 2 éve emelten tanulom)

Ezen kívül még szeretnék választani egy tantárgyat érettségire,mivel az egy eléggé elit szak az ELTE-n,biztos húzós lesz a felvételi oda,+ hogy államira jussak be.Ezeken kívül elég lesz egy középfokú angol nyelvvizsga? :-)


Kellene még erről még egy pár információ:

-Hogy is zajlik ott ez a szakosodás?3 év alap fizika és utána +2 év asztrofizika?

-A PhD-ről is röviden,tömören,nem olyan szájbarágósan kérnék egy "fogalmat".

-Aki oda jár:Mostanában tényleg annyira népszerű az asztrofizika?

-Magyarországon hogy lehet találni állást "kutató" asztrofizikusként.

-Vannak egy pár világ hírű elméleti fizikus mint pl Albert Einstein,Stephen Hawking.Mivel ilyen szak nincs az egyetemen,ha pl.asztrofizikával végzek -de leginkább az a típusú elméleti fizika érdekelne,amivel ők foglalkoztak-,hol találhatnék olyan munkát?Ami leginkább hasonlítana az övékhez.


2012. szept. 16. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudom, nem ilyen választ vársz, de ha asztrofizikában gondolkodsz hagyd az ELTE-t. Frei Zsolt nem egy kellemes teremtés sem emberileg, sem szakmailag. Márpedig onnan az isten sem fogja kiverni még évekig...
2012. szept. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:

Asztrofizika szakra nem jelentkezhetsz. Ennek két oka van.

1. Alapszakon "csak" fizika van, oda bármelyik általad felsorolt tantárgy vihető, de a matek-fizika bőven elég. Nyelvvizsga nem feltétlenül szükséges, de diplomához kell. Fizika szakra idén 334 pont volt a határ, az azért nem olyan acélos.

2. Az ELTE-n nincs asztrofizika szak.

2012. szept. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves Andizsuzsi!

[link]

Rákerestem az első válaszoló által írt személyre,és Ő az ELTE-n tanít asztrofizikát.Vagyis csak van:)

Egyébként köszönöm válaszod!


Kedves első!

Igazából épp ellenkezőleg,mivel még a tapasztalatom egyenlő a 0-val ilyen téren,így jól jönnek az ilyen válaszok,mint pl. a tiéd!A fentebb említett kérdéseimre tudnál választ adni?:)

Nem vagyok nagy Einstein,de ha az ELTE-n van egy tanár aki asztrofizikát tanít,akkor valószínű hogy onnan asztrofizikusok is kikerül(het)nek,ugye?:D

Sajna a honlapját mesterképzésbe csak "fizikus" van,akkor ezt nem értem.Vagy nem szokás azt úgy nevezni,aki asztrofizikát tanult hogy "asztrofizikus"?

Az ELTE-n kívül még hol lehet tanulni?

Bocsesz egy kicsit fárasztó vagyok,de hosszú volt a hétvége,és kevés a tanulni való:)

2012. szept. 16. 19:19
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezt találtam egy kis keresés után:

"2006-tól a felvételizők a FIZIKA alapszakra (3 éves BS) jelentkezhetnek, amelyen belül választhatják a csillagász szakirányt. Ennek elvégzése után lehetőség van a CSILLAGÁSZ mesterszakon (2 éves MS) folytatni a tanulmányokat és megszerezni a csillagász diplomát. Utána a legjobbak bekerülhetnek a Fizika Doktori Iskola (3 éves PhD) asztrofizika képzésébe. "


azaz ha az asztrofizikában gondolkodom:

Fizika alapszak (3 év)-csillagászat (2 év) -és csakis PhD képzésbe lehet asztrofizikát tanulni?

2012. szept. 16. 19:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Elvileg fizika alapszakra jelentkezel és a bsc képzés után szakosodsz msc-n. Ez gyakorlatilag ugyan az a rendszer, mint az osztatlan képzésben volt, csak akkor az első 3 évet alapképzésnek, az utolsó 2-t szakosodásnak hívták. Ebben lehet tanulni asztrofizikát (természetesen az alapképzés kötelező asztrofizika kurzusán felül és nem csak phd-ben... legalább is, amikor én oda jártam még lehetett). A diploma minden esetben fizikus diploma lesz, itt nincs megkülönböztetve a szakirány.


A phd +cc 3 év, mely disszertációval zárul, lényegében arról szól amiről írni akarsz (nyilván nem teljesen, de mire oda jutsz, eszedbe sem jut olyanról írni, ami nem "kóser" :)). Ez lényegében tanításból, kutatásból és speciális kurzusokból áll.


Magyarországon is vannak obszervatóriumok, bár oda inkább a csillagászokat részesítik előnyben, illetve, mint kutató intézetek az egyetemek alkalmaznak pl asztrofizikus kutatókat.


Az eltén kívül pl szegeden képeznek fizikusokat de nézd meg a felvételi könyvben.


Véleményem szerint ha tényleg ez érdekel (és piszok jó vagy matekból, az egyetemi fizika nem igazán van köszönő viszonyban a középiskolaival :)) akkor egyenlőre célozd meg a bsc-t és ne törődj a szakosodással, mire odajutsz, úgy is világosabb lesz minden.

2012. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oks.Köszi!
2012. szept. 16. 22:34
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az előttem írók mindent leírtak, amit tudni lehet, én ezt csak azzal egészítem ki, hogy attól, hogy egy egyetemen lehet egy tárgyat tanulni, még nem jelenti azt, hogy olyan szak is van. A fizikán belül van asztrofizika tantárgy, de attól, hogy olyat tanulsz, még nem leszel asztrofizikus. Mint ahogy pl. mérnök informatika szakon is van programozás tantárgy, mégsem lesz programozó, aki azt tanulja, ha érted a különbséget.

A céljaid eléréséhez sok sikert kívánok!

2012. szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Andizsuzsi!

Most már értem mire céloztál.Utólag is köszönöm:)

2012. szept. 17. 20:05
 9/9 anonim válasza:

Van 3 év BSc, ahol az első év az egységes alapképzés. 1. év végén választhatsz szakirányt.

(fizikus/tulajdonképpen ez az elméleti fizikus/, alkalmazott fizikus, geofizikus, biofizikus, meteorológus, fizika tanár, csillagász).


2. évtől tehát a választott szakirányhoz is kapcsolódó tárgyaid lesznek.


Ha megvan a BSc diplomád, abba tényleg "csak" az kerül bele, hogy fizikus.


Miután végeztél a BSc-vel, akkor mehetsz MSc-re, MSc-n is vannak különböző szakirányok. A legtöbben olyan MSc-t végeznek amilyen BSc szakirányuk volt, persze történt már kivétel.


Ha BSc-n fizikus szakiránnyal végeztél, akkor abból tudsz specializálódni asztrofizikára(ez is a fizikának egy elméletibb ága). Csillagász szakirányról is lehetsz asztrofizikus, de ha jól tudom akkor különbözeti vizsgát kell tenned az elméleti fizikus tárgyakból.

2012. okt. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!