Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi ez a szakma? Vagy miknek...

Mi ez a szakma? Vagy miknek hívják azokat, akik ezzel foglalkoznak? (lejjebb)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretek az idovel foglalkozni, a statisztikákkal, a véletlenekkel, és az esélyekkel. Szeretem kiszámítani ennek-annak az esélyét, viszont a fizikai képletekkel is foglalkozom.
2012. szept. 23. 19:23
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Szerintem statisztikus.

De nem vagyok teljesen biztos benne.

2012. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meteorológus - abban mindez benne van :D
2012. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
alkalmazott matematikus esetleg.
2012. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmilyen. Ennek annak az esélyét nem szokták kiszámítani.


Pénzügyesek viszont foglalkoznak gazdasági elemzésekkel, ebben használnak idősorokat, amelyek alapján megpróbálják egyes események esélyét meghatározni.

Meteorológusok foglalkoznak időjárási jelenségek idősoraival, amelyekből a várható időjárást, különböző meteorológiai jelenségek változást igyekeznek meghatározni.

Statisztikusok foglalkoznak különféle adatsorokkal, valószínűségekkel, és annak különböző fogalmaival - részben elméleti alapon, részben a gyakorlat számára.

A matematika sok ága foglakozik ilyen témákkal, például a káoszelmélet is.

A részecskefizika több területe sem tudja nélkülözni a valószínűségi matematikát, gondoljunk a csak a Pauli elvre, vagy a Heisenberg relációra. Meg még sok másra.


Válogathatsz ezek, és a fel nem sorolt többi között. De csak úgy általában senki sem foglalkozik ilyesmivel.

2012. szept. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszonom a választ, foleg az utolsó válaszolónak :) Zold kezek mentek, de amúgy eldontottem mi leszek.

(2. az konkrét g*ci XD)

2012. szept. 25. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!