Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy igen nehéz matek feladatba...

Egy igen nehéz matek feladatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A matektanárom adta fel ezt a feladatot, de nem bírok vele.. sőt a családban senki sem.:D ( csak mi vagyunk ennyire hülyék?:D) De biztos meglehet oldani mert valami verseny feladatokból szedte.

Nah szóval:

"Egy tenisz klub férfi versenyzőinek 2/3-a indul el a női versenyzői közül valakivel vegyespárosban, a többiek csak egyéniben, míg a nők 3/8-a indul valamelyik férfival vegyespárosban, a többiek csak egyéniben. A klub versenyzőinek hányad része indul csak egyéniben?"



2012. szept. 27. 15:37
 1/9 anonim válasza:
9%
Uhh, ezt még felfogni is nehéz, nem hogy megoldani :D De tényleg meg lehet valahogy :) Szerintem órán mondd meg a tanárnak, hogy nem tudtad megoldani, és szeretnéd hogy magyarázza el :)
2012. szept. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az a helyzet hogy specmatekos osztályba járok és szorgalminak adták fel... De kicsit bonyolult, pedig már vagy 2 órát rajta ültem és nem sikerült, megoldani sehogy.
2012. szept. 27. 15:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na végre egy olyan feladat, amin gondolkodni kell, nem csak egyszerű matekleckék :)


Én így számoltam:


A férfiak 2/3-a ugyanannyi ember, mint a nők 3/8-a, tehát 2/3f=3/8n.

Ebből 16f=9n, ez a férfiak és nők létszámának aránya. Összesen 25 fő. Figyelj, hogy a férfiak vannak kevesebben, vagyis 9 férfi és 16 nő. (vagy ilyen arányban többen)


Ezeknek a 2/3-a és 3/8-a pedig mindkettőnek 6, vagyis 6 páros lesz.

A maradék 3 férfi és 10 nő.


Vagyis 25-ből 12-en indulnak párosban, 13-an pedig egyéniben.


Remélem, jól számoltam :)

2012. szept. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

legyen f db férfi és n db nő


Nem vagyok nagy szakértője a tenisznek, de logikusnak tűnik, hogy vegyespárosban ugyanannyi ffi indul, mint nő, tehát 2/3*f=3/8*n

Ebből fejezzük is ki rögtön a nők számát: n=16/9*f


Hányan vannak a "többiek"? nyilván a férfiak 1/3-a és a nők 5/8-a.


A kérdésre a választ tehát az alábbi hányados adja meg:

(1/3*f+5/8*n)/(f+n)


Ha most n helyére beírod a 16/9*f-et, f-fel fogsz tudni egyszerűsíteni, és marad egy számod, amit én most nem számolnék ki, ha nem haragszol.

2012. szept. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
húúú, én vagy 2 órán át ezen gondolkoztam de mindig máshogy jött ki, Nagyon,nagyon köszönöm nektek! :)
2012. szept. 27. 16:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Ugye a vegyes páros azt jelenti, hogy egy férfi, egy nő. Vagyis a férfiak 2/3 része egyenlő a nők 3/8 részével. Legyen ez az egyenlő mondjuk X. Tehát X nő és X férfi indul vegyesben.


X a férfiak 2/3-a, tehát a férfiak fennmaradó része (az 1/3) az x/2.

X a nők 3/8-a, azaz a nők fennmaradó része (5/8) az 5/3 x.


A klub teljes létszáma: a csak egyéni férfi, a vegyesező férfi, a csak egyéni nő és a vegyesező nő, azaz:

x/2 + x + x (5/8) x = T


A csak egyéni pedig x/2 + (5/8) x = E


A kérdés pedig a csak egyéni és a teljes aránya, azaz E/T.


Ha mindkét kifejezésben kiemeljük az X-et:


E/T = x((1/2)+(5/8))/x((1/2)+2+(5/8))


Egyszerűsítünk x-szel és kiszámoljuk. Pontosan 0,36

2012. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#3: Nem biztos, hogy 25 fős a klub, mert csak arányokat tudunk. 25 bármely többszöröse lehet, azaz pl 50, vagy 75. Matematikailag akár 250000000 is.
2012. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudom, azért írtam is, hogy ugyanilyen arányban többen lehetnek. De számolni a 25-tel a legegyszerűbb.
2012. szept. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt azért ne nevezzük már "igen nehéz" feladatnak...
2012. szept. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!