Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Két polikarbonát lemezt...

Két polikarbonát lemezt hogyan lehet összeolvasztani?

Figyelt kérdés

2012. szept. 30. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Más megoldás nem jó? Esetleg kifúrod, majd csavarokkal rögzíted egymáshoz.


Az összeolvasztás szerintem elég körülményes. Egyébként lehet, mert van "műanyag hegesztő". Attól függ mit szeretnél vele kezdeni, ha nagyobb erőhatások fogják érni, akkor javaslom a csavarozást, ha nem, akkor megpróbálhatod az olvasztást. Bár célszerszámok nélkül nehéz lesz.


Két módot tudok elképzelni. Az egyik, hogy meleg (folyékony) műanyagot viszel fel a felületre, majd ráhelyezed a másikat. Ehhez valami sziloplaszt kinyomó pisztolyszerű dolog kellene, aminek fém a tartálya, mert melegen kell tartani, hogy ne kössön bele. Nem tudom mennyire hatásos, nem hinném, hogy erős kötés lesz.


A másik mód az pedig az, hogy lánggal felmelegíted egyenletesen, mindkét felület érintkező részét, hogy már képlékeny legyen, majd összenyomod a kettőt. Ilyet sem csináltam még, de szerintem ezzel erősebb kötést hozhatsz létre.


remélem kielégítő a válaszom. Sok sikert hozzá!

2012. szept. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Shai-Hulud ***** válasza:

Toluollal lehet ragasztani. 1 liter kb 1200 Ft, tehát nem nagy összeg, és valóban jól oldja a PC felületét.

Csak be kell kenni, összeilleszteni az átlapolt felületeket, és megvárni, míg megszárad.

2012. szept. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat.
2012. okt. 2. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!