Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora az alábbi anyagok...

Rákocka kérdése:

Mekkora az alábbi anyagok moláris tömege? 3,2 kmol kloridnak?

Figyelt kérdés
nekem 1.136 jött ki ha nem jó akkor miért légyszi segítsetek
2012. okt. 1. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Uhh öcsém, itt nagy bajok vannak, össze-vissza dobálózol mindenféle számokkal meg szavakkal, de hát ez így értelmetlen.


A klorid ionnak van moláris tömege, de az nem ugyanaz, mint 3,2 mol klorid ion tömege.


Tehát vagy azt kérdezed, hogy mennyi a tömege 3,2 mol klorid ionnak, vagy pedig hogy mennyi a moláris tömege a klorid ionnak.


A kmol egyébként kilomolt jelent, tehát ha ez félreütés, akkor elég értelemzavaró, ha valóban így szól a kérdés, akkor 3,2 kmol = 3200 mol, ezzel kell számolni.


Az 1.136 megint csak értelmetlen önmagában. Ennyi tonna? Ennyi kilogramm? Ennyi gramm? Maga a számsor egyébként jó, de ha nem írod oda a mértékegységet, akkor szart sem ér. Nem mindegy, hogy ha örökölsz 10 aranyat, akkor az 10 gramm vagy 10 kilogramm. Az se derül ki, hogy az a pont ott tizedespont vagy csak ilyen tagoló pont.


Tehát először írd le, hogy 3,2 kmol (azaz 3200 mol) vagy csak 3,2 mol kloridod van, és hogy az az 1.136 az valójában 1136 vagy pedig 1,136, és milyen mértékegység (milligramm, gramm, tonna...)


Ezután újra megnézem.

2012. okt. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

így van leírva a kérdés hogy 3,03 kmol szóval kilomol kloridnak mekkora a moláris tömege

és én úgy számoltam, hogy 1,136g jön ki de ez nem biztos hogy jó, nem tudom..teljesen elvesztem.

2012. okt. 1. 17:55
 3/4 A kérdező kommentje:
3,2 bocsánat
2012. okt. 1. 17:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Továbbra is mondom, hogy annak nincs értelme, hogy 3,2 kmol klorid moláris tömege. A moláris tömeg olyan, mint pl a sűrűség, vagyis egységnyire van vonatkoztatva. Például egy liter víznek ugyanannyi a sűrűsége, mint 120 liter víznek, vagy épp egy csepp víznek. Ha a feladat csakugyan moláris tömeget kérdez, akkor a válasz 35,4 g/mol. Ugyanis 1 kiló, 100 kiló, 40 mol, akárhány mol kloridnak a MOLÁRIS tömege MINDIG ugyanannyi. 35,4 g/mol.


Ha a feladat tömeget kérdez, akkor meg gondolkodjál. Ha 1 mol 34,5 gramm, akkor hogyan lehetne több ezer mol 1 gramm?

2012. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!