Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy kört legyen pizza.3...

Egy kört legyen pizza.3 egyenes vágással felkell osztani 8egyenlő szeletre. Ezt a feladatot adták a suliba de senki sem tudta megoldani a tanár meg nemárulta el had gondolkozzunk rajta. Valaki? :D

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:

"tanár meg nemárulta el had gondolkozzunk rajta."

Jól tette! ;-)

2012. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Segítek: kettő a harmadikon egyenlő nyolccal.

G.

2012. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hát egyszerű! Két vágás egymásra merőlegesen (4 szelet lesz) majd a lapjával síkban szintén átvágod az egészet ;) Igaz, nem túl könnyű művelet, és az alsó 4 szeleten nincs is feltét, de a szeletek egyformák :DDD



vaaaagy...



Kettéhajtod, így lesz egy félkör alakú pizzád. Majd szépen megejted a 3 vágást. 1 merőleges a hajtásra, majd a kapott kettéhajtott negyed köröket szintén el-el vágod. Ha visszahajtod a hajtás mentén úgyis eltörik, és máris megvan a 8 szelet ;)))

2012. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi vagyok, hogy az első két válaszoló tudja-e, hogy n egyenes a síkot legfeljebb (n^2+n+2)/2 részre osztja.
2012. okt. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én ezt tortával ismerem, ott keresztvágással 4 felé, aztán az asztalra merőlegesen mindegyiket ismét félbe.

ennek azonban pizzánál nincs értelme.


síkban 3 vágással max. 7 részre lehet osztani.


csókoltatom a a tantónénit, vagy bácsit...

2012. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor:

Fogod, megfelezed a pizzát. Ez egy vágás. Lesz kettő az elsőn számú szeleted.

Egymásra rakod a két felet. Még egy felezés. Már két vágásnál jársz, de van kettő a másodikon szeleted.

Megint tornyolsz, már 4 réteg van egymáson. Jön a harmadik vágás, és van kettő a harmadikon szeleted. Szerintem. Szóljatok, ha téves.

G.

2012. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy a két szeletet egymásra rakod (olyan mintha két síkot egymás fölé raknál), onnantól nem lehet egyenessel szétvágni, csak síkkal. Vagyis 1 egyenessel és 2 síkkal vágod fel, nem pedig 3 egyenessel.
2012. okt. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyenes vágás nekem -és szerintem másoknak is- azt jelenti a közéletben, hogy nem kanyarítom a kést. Itt nem volt szó síkokról, én nem is bonyolítottam a dolgot.

Persze mindig van olyan körülmény, amibe bele lehet kötni, de mi vagyunk mi, az ellenzék?

G.

2012. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha lehet síkkal is, akkor több megoldás van, nem hiszem, hogy egyikre se jöttek volna rá, de kíváncsi vagyok, hogy mit mondott a tanár következő órán.
2012. okt. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!