Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Dokumentumfilmet keresek...

Csaba009 kérdése:

Dokumentumfilmet keresek vajon mi lehet a címe?

Figyelt kérdés

Régebben láttam egy dokumentum filmet ha jól emlékszem a Discovery egyik csatornáján.

Több részes volt.

A világegyetem bemutatásáról szolt főképp a fény megismertetésével és bemutatásával.A fény alapján magyarázott meg sok dolgot.

A Főszereplő egy fiatalember volt nevére nem emlékszem, tudós volt talán még tanuló is és a fénnyel kapcsolatos dolgokat tanulmányozott eddigi pályafutásán.Valamiféle kutatást is végzett de erről inkább csak említést teszt és inkább azon van hogy elmagyarázza a dolgokat.

Saját emlékeit elmesélve mutatta be egyszerű példákkal a világegyetem egyes részeit.Pl: mikor gyerek volt játszotak kint és ..... (nagyon homályos emlékeim vannak róla)

Arra kimondottan emlékszem hogy a fény hosszú útján keresztül míg kiér a sötét messzibe rádióhullámokká majd mikrohullámokká alakul....


Lehet már vagy 3 éve is annak hogy ezt láttam és azóta is keresem, sikertelenül.


Láttam már azóta sok hasonló dokumentumfilmet de egyikem hasonlított rá.

Mintha kicsit modern hangulata is lett volna tehát jó effektek voltak benne.


Ha valaki talán látta volna esetleg valami részletet vagy ismeri a címét a Filmnek vagy sorozatnak esetleg valami ismertet jelzőt mint Pl a fiatalember neve kérem írjon.



2012. okt. 4. 21:44
 1/1 Alaque ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2012. okt. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!