Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A súrlódás akkor csinál...

A súrlódás akkor csinál feszültséged ha mágnessel súrlódik vagy csak vassal? Vagy mivel súrlódjon, hogy feszültség alakuljon ki?

Figyelt kérdés
[link]

2012. okt. 5. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:

A súrlódás nem termel áramot (feszültséget), a súrlódás ellen jelen esetben küzdeni kell, mert veszteséget okoz.

A generátor úgy működik, hogy a mágnes forog, és vele együtt forog a mágneses tere is. Ezáltal mellette a mágneses tér nagysága az időben változik. Az ott lévő vezetékben emiatt az időben változó mágneses tér miatt kezd el folyni az áram.

2012. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A vezetékben csak akkor keletkezik áram ha a mágneses erővonalak metszik a vezetőt!
2012. okt. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Már ne haragudjatok, de hülyeséget írtatok. Kisiskola üvegcső, pamut rongy dörzsi dörzsi lőn villamosság.


Kicsit javítva a dolgon Elektrosztatikus generátor-t kapunk, más néven Van de Graaff-generátort.

[link]

2012. okt. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


3-as, az elektrosztatikus feltöltődéshez tényleg kell a súrlódás, de a kérdés nem erre vonatkozott.

Az energiaiparban - a szélerőművek és a napelemek kivételével - szinkron generátorokat alkalmaznak, amik úgy működnek, ahogy leírtam.

2012. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor melyik alyo ?
2012. okt. 8. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:
A súrlódással is lehet feszültséget létrehozni, de ez kicsike. Fizikaórán bemutatják, de nem alkalmazzák sehol. Ez különböző, szigetelő anyagok közötti súrlódás esetén van így. Azt az áramot, ami a számítógépedet üzemelteti, (és amire a cikkben hivatkozol) úgy termelik, ahogy az 1-es válaszban van leírva.
2012. okt. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hali megint.

OFF

Tudom hogy nagyteljesítményt nem Van de Graaff generátorral állítanak elő, de a kérdésben súrlódásos fesz előállítás is szerepelt, a cikkben pedig mozgási indukciós de nem ez a lényeg.


Nem is azért írtam hogy az első két választ cáfoljam. Mindösszesen az volt az oka, hogy ha már itt csesszük el az időnket, számunkra egyértelmű kérdések megválaszolására, akkor ne ejtsünk el a válasz írása közben félrevezető, vagy téves információkat, mert a hülyeséget is megjegyzik.


Például utolsó válaszban is van egy félrevezető elszólás,

"A súrlódással is lehet feszültséget létrehozni, de ez kicsike" Nem a fesz kicsi, hanem a teljesítmény. Feszültség tekintetében jóval nagyobbat lehet csinálni egy VdG generátorral, mint egy szinkron, vagy aszinkron generátorral.


Tehát nem a kérdésre adott válaszoddal szállok vitába, mindössze jeleztem hogy közben téves információkat is közölsz, amit aztán meg is jegyez valaki aki ezt olvass.


ON

Üdv

2012. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek
2012. okt. 9. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!