Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem tanulási...

Tudnátok nekem tanulási tippeket adni? Mármint, hogy hogyan álljak neki mondjuk egy oldal szöveg megtanulásának.

Figyelt kérdés
Előre is köszi.
2012. okt. 6. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem legelőszöür is általában véve fogd föl, hogy miről szól, mi az értelme. Tehát, hogy mit akar mondani.

Ha ez megvan, saját szavaiddal is foglald össze.

Ezután Logikája szerint oszd fel szakaszokra. Meg is számozhatod, és jegyezd meg, hány szakasz van. Az egyes szakaszokban jelölj meg olyasmit, amit külön meg kell tanulni, pl. dolgok vagy személyek neve, évszám, fogalmak stb.

Ezután elmondod a szakaszokat egyenként. Számold, hány szakaszt mondtál el, és mivel tudod, hogy mennyi van összesen, kiagyalhatod, kihagytál -e valamit, vagy már elmondtad az egészet.

Érdemes reggel újra az agyadba idézni, végigolvasni, vagy ahogy időd van, esetleg csak a szakaszok számát, sb.

2012. okt. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez jól hangzik. :))
2012. okt. 6. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!