Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Pontosan mit jelent az a szó,...

Pontosan mit jelent az a szó, hogy békediktátum?

Figyelt kérdés
Történelem tétel kell írnom hétfőre azzal a címmel, hogy : "Igazolja, hogy az 1. Világháborút lezáró békék (1920- Párizs környéki békék) békediktátumok voltak. Sajnálatosan azt sem tudom pontosan, hogy mi a békediktátum szó jelentése.. Így elég nehéz haladnom.. A párizs környéki békéket tudom, de nem tudom hogy fogjak hozzá!

2012. okt. 13. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A békediktátum az, amikor a győztes feltételeit a legyőzöttnek feltételek nélkül el kell fogadnia.
2012. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mustafa33 ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a legyőzött félnek nincsen beleszólása a békeszerzős feltételeibe, de kényszerítve van elfogadni azt. A régebbi "békék" még békeszerződések voltak, de a versailei és trianoni békék már békediktátumok, amik nem a két hadviselő fél béketárgyalásainak eredménye, hanem általában a győztes hatalmi érdekei mellett a (csatlós, vagy újszövetségesek bosszúja) megtorlás is motivált. A békediktátumok megtorló békék.
2012. okt. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mustafa33 ***** válasza:
A béketárgyalást ebben az esetben nem az ellenséges felek folytatják, hanem a gyöztes szövetségesek tárgyalnak a legyőzött elleni megtorlás módjáról.
2012. okt. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Tulajdonképp sem a Trianoni, sem a Párizsi béke mint "szerződés" nem érvényes, mivel azok tartalmilag valójában diktátumok, és nem szerződések. Az iratok szövegeiben azok szerződésként vannak feltüntetve, holott nem azok, hanem diktátumok ezért szerződés kötésről nem lehetett szó, így az iratok szerződésként való értelmezése és aláírása is érvénytelen.
2017. febr. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!