Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy "megszűnik"...

Lehetséges, hogy "megszűnik" az internet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Informatikához jobban értő személyektől kérdezném, hogy megtörténhet-e az, amire én már régóta gondolok, hogy elveszik minden adat ami az interneten van? Vagy épp nem férhet majd hozzájuk senki bizonyos embereken kívül?


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy lehetséges-e olyasmi, hogy az egész világon mindenhol megszűnik az internet világa és hirtelen sehol nem lesz internet elérés? Az adatok pedig a weboldalakat futtató szervergépeken ragadnak...



2012. okt. 28. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
NEM
2012. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az internetet ne úgy képzeld el, hogy egyetlen nagy akármi, amire felcsatlakozol, és böngészhetsz. Az inernet egy számítógépek és szerverek millióiból, és az ezeket összekötő eszközökből (kábelek, műholdak, stb) álló hálózat. Ha egy szerver kiesik, azt a többi meg sem érzi.

Az internet megszűnése legfeljebb úgy lehetséges, ha globálisan bekrepál minden elektronikus eszköz, aminek azért elhanyagolhatóan kicsi a valószínűsége ;)

2012. okt. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 hello xp válasza:
Lehet de csak a filmekbe a valóságba nem
2012. okt. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, erre voltam kíváncsi. :)


Csak, mert hallottam olyasmiről, hogy pl. Iránban vagy hol megszűnt...

2012. okt. 28. 19:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag ez esélytelen, valamelyik előttem szóló jól mondja hogy több millió szervergépen futnak a dolgok és ha az egyik elszáll a többi nem fog. Az internet megszűnése maximum azzal lehet hogy az internetszolgáltatók leállítanak mindent de akkor is sok helyen megmaradhat a teljes elérés, és ez szinte kizárt hogy megfog történni, mert nincs az a marha szolgáltató aki poénból lekapcsolja a netet az ügyfeleinél mert az nagy bukás lenne nekik anyagilag.
2012. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi történt Iránban, nem tudom, de valószínű, hogy nem megszűnt, hanem letiltották az elérését. A kettő nem ugyanaz, még ha elsőre annak is tűnhet.

Globális leállásra elméleti esély van, de nem egyik pillanatról a másikra történne. Ha pl. a google összes gépe egyszerre állna le, súlyos gond lenne, mert sok más kereső is arra az adatbázisra támaszkodik. De a keresés ellehetetlenülése még nem leállás.

Nagyobb az esélye annak, hogy a mai internet helyét átveszi valami más hálózat.

A GPS rendszerben jelenleg még aránylag nagy a függőség az USA-hoz. Ha lekapcsolják (hadászati célt szolgál elsődlegesen, a polgári szerepe másodlagos) elég nagy baj lenne. Ezért is épülget több más, hasonló rendszer.

De az világháló függése sokkal kisebb.

Elérhetetlenné válhat akkor is, ha az elektromos ellátás megszűnik, de hát akkor gyakorlatilag itt állunk megfürödve. Olyan nagy mértékben függünk ma az elektromosságtól és a kőolajtól, földgáztól, hogy ezek kiesése okozná a legnagyobb katasztrófát.

2012. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6%

Nagyon is lehet, és lesz is ilyen, ahogy Iránban, Koreában, Kubában stb.


Valójában nem "megszűnni" fog, hanem annyira korlátozódni, hogy az már semmiben sem fog hasonlítani a mostanira.


Ez a folyamat már tart pár éve, már most is teljesen más, mint 2000 körül volt.


Először is nem lehet majd hozzáférni semmihez ingyen. Az egész internet egy nagy szolgáltatáskomplexum lesz, ahol mindenért fizetsz majd. Már ami még egyáltalán lesz rajta. A tartalmakat csak nagy multicégek szolgáltatják majd, mint most a tévécsatornák. Ahhoz fogsz hozzáférni, amit ők akarnak és engednek. (Lásd Youtube videók ész nélküli cenzúrázása, törölgetése, ami már pár éve szintén tart.)


Ezzel párhuzamosan megszűnik az egyének hozzájárulása a tartalomhoz. Régebben a weblapok nagy részét magánemberek tették fel, olyan témában, amilyenben akarták. Ma már szerintem nem is tudsz róla, hogy léteznek még ilyen egyéni weblapok, vagy hogy lehet ilyeneket csinálni.


Az egyéni megnyilvánulások teljesen vissza fognak szorulni az agyonkorlátozott, ellenőrzött közösségi portálokra, ahol leginkább már ma is csak annyit tehetsz, hogy lájkolsz valamit. (Persze írhatsz is valami kommentet, amit el is olvas talán 3 másik ember).

2012. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ma már szerintem nem is tudsz róla, hogy léteznek még ilyen egyéni weblapok, vagy hogy lehet ilyeneket csinálni."

Nekem is van saját honlapom és másnak is lehet.

Van egy csomó ingyenes szolgáltató, ahol készíthetsz ilyet.

Persze, hogy aztán ki fogja olvasni, az már más dolog.

Kicsit sötéten látod a helyzetet... az Internet már csak azért sem lehet teljesen fizetős, mert 1 millió ember lenne azonnal, aki fölpakol valami ingyeneset. Ebből legalább 50 ezer érdekes és használható is lenne.

2012. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Amíg engedik őket felpakolni.
2012. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet teljesen megtiltani.

Kínában börtön vagy kivégzés jár a hatalom bírálatáért - aztán mégis vannak ott is ilyen lapok.

2012. okt. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!