Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a szösszenet szó jelentése?

Mi a szösszenet szó jelentése?

Figyelt kérdés
2012. okt. 30. 13:10
 1/7 2xSü ***** válasza:
58%
Lassan már az „alma” szó jelentését is meg kell magyarázni… Szösszenet? Rövid terjedelmű írás, történet, gondolat. Könnyű és kicsi, mint egy szösz.
2012. okt. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem kell parasztnak lenni, nem tudtam ilyen frappánsan megfogalmazni. Azért kösz.
2012. okt. 30. 21:20
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként erdélyi magyarok nem mind értik ezt a szót. Csak szólok.
2012. okt. 30. 21:21
 4/7 2xSü ***** válasza:
81%

> Egyébként erdélyi magyarok nem mind értik ezt a szót. Csak szólok.


Ez esetben megkövetlek és elnézésedet kérem, hiszen tényleg eléggé szétvált az irodalmi magyar nyelv az általános erdélyi, hétköznapi nyelvtől, és ott nem is olyan egyszerű az előzőt jobban megismerni.


Én is hajlamos vagyok általánosítani, de egyszerűen túl sok az olyan kérdés itt a GYK-n, ahol számomra teljesen hétköznapi közmondások, szavak jelentésére kérdeznek rá. Biztos van oka, ezen kérdések egy részének, de leginkább az olvasás, műveltség teljes hiányának tudom be, így időről-időre nem tudom kritika nélkül hagyni a dolgot. Lehet, hogy most éppen ez igaztalanul sült el, de talán te is érted, miért volt részemről ez a kirohanás. Még egyszer: Elnézésedet kérem.

2012. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké, semmi gond én is felkaptam a vizet kicsit, azért meg én kérek elnézést!


Egyébként igazad van, tényleg vannak olyan kérdések, amiken én is elcsodálkozom, illetve arra gondolok, csak unatkozik az illető, aki felteszi. De ez a szó most éppen rajtam fogott ki. :)

2012. okt. 31. 07:07
 6/7 anonim válasza:
A "szösszenet" szó emlékeim szerint képviselt egy olyan jelentésárnyalatot is, ami a felszisszenéssel volt összefüggésben. De ez elhalványodott vagy el is tűnt - talán pont azért, mert ismerethiány okán nem tudták a szó alkalmazói, egyre többen, mígnem el is tűnt ez a jelentésárnyalat.
2014. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20%
amúgy meg ja lassan már minden szót meg kell magyarázni
2015. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!