Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen gyorsan közlekednek...

Milyen gyorsan közlekednek (átlagosan) a metrók, villamosok, HÉVek, vonatok Magyarországon?

Figyelt kérdés

2012. nov. 1. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

A metrók 50-60 km/h. Ha szükséges akkor csökkenti ezt a sebességet, pl. sínek károsodása miatt.


A villamosok: a Combinok maximális sebessége 70 km/h de azt hiszem csak ötvennel haladhatnak ők és a többi fajta is.


HÉV: Megengedett legnagyobb sebesség: HÉV vonalon 70 km/h. Elővárosi vonalon 100 km/h.


Vonat: A vonat és a pálya típusától, minőségétől függ.

2012. nov. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%

Magyarországon. Nos. Magyarország 99.9%-án nincs sem metró, sem hév, de kb 90%-án nincs villamos sem.


A vonatok közlekedése (ide veszem a buszokat is), ami az ország 100%-ára viszont egységesen jellemző közlekedési forma, a járatok gyakorisága menetrend függő, mi szintén nagyon változó. Egy faluban igen ritkás, egy városban sokkal gyakoribbak a buszok, vonatok.


Ha pedig netalán a budapesti tömegközlekedésre lettél VOLNA kíváncsi, akkor azt kérdezd!


Ugyanis a kérdésedre Magyarország egészét tekintve nem lehet értelmes választ adni. Vagy ha lehet is, akkor az 50 oldalas disszertáció lenne.

2012. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm a válaszod.:)

Második, kössz a "helyesbítésedet". Csak annyi, hogy eredetileg nem is akartam odaírni azt hogy "Magyarországon", mert gondoltam biztos valaki beleköt, hogy "nem tudok válaszolni, mer mer nem irtad oda hogy hol..." . de látom valaki így is képes belekötni, és ideírni 5-6 sort, csak hogy feldühítsen.

2012. nov. 2. 23:40
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

A Combino afféle HÉV-nek lett kitalálva. Nem ilyen lassú villamosnak. Tudna az repeszteni, de mire felgyorsulna, jön a köv. megálló. Ráadásul a sínek is gagyik. A villamosok (nem csak a Combino) tudnának menni 70-80-nal is, csak az előzőek miatt általában 30-40-nel döcögnek. Ahol jók a sínek, ott kb. 50. (régebben volt 1-2 hely, ahol 60-nal repesztettek a villamosok: pl. Árpád-hídnál, meg Káposztás Megyer felé, de ez nem most volt)


A HÉV kb. annyival mehet, amennyit az előttem szóló írta (60-70), bár én még nem láttam HÉV-et 100-zal repeszteni.


Az átlagsebességeik (megállásokat is figyelembe véve) pedig elég csigák. Villamosokat kb. 25-tel biciklizve bőven le lehet hagyni. Metrót 30-cal. HÉV-et meg 40-45-tel. (Pomázról régebben gyakran versenyeztem a HÉV-vel Pestig. Lehagytam :-). Néha van egy kis hátszél, néha kisebb lejtő, így volt, hogy nem mentem 40 alá Pomáz és Budapest között bringával... csak 45-50-nel)

2012. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kösz 3. csak még kérdezhetnék valamit így útólag?

A metró átlaga a sok megállás miatt 30?

mer egyszer volt alkalmam beűlni a metró vezetőfülkéjébe, ott akkor úgy emlékszem átlépték a 70-et (csak hogy engem szórakoztassanak), pedig a megengedett 60, - láttam a kijelzőt) Tehát ennyi tapasztalatom van a metró sebességéről, a többiről eddig nem volt tapasztalat.

szóval akkor két megálló között a metró (mindig) eléri az 50-60-at?

(Nem pesten élek, csak azér kérdezek ilyen hülyeségeket)

2012. nov. 3. 19:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, a sok megállás miatt jóval kevesebb az átlagsebességük. Mindnek. A metró általában becsukja az ajtókat, majd gyorsít, egy nagyon kicsit megy x sebességgel, aztán máris lassít, majd dekkol a megállóban.


Nem tudom mennyivel mehet az alagútban, de vannak részek, ahol lassabban (pl. Újpest Központ és Városkapu között lassabban megy, ott közben kanyarodik is egy kicsit a sín).


Ez persze a 2-es és a 3-as metróra igaz. (a 2-es metró pl. hangra gyorsabban megy néhány helyen, meg mindkettőnél van valami viszonyítás, amikor kint megy az alagútból - 2-es metró az Örs felénél, a 3-as Kőbánya felé). Az 1-es (kisföldalatti) pedig csiga.


Van egy BKV-bzi haverom, azt kéne erről kérdezni...

2012. nov. 7. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Látom nem mai a kérdés de azért válaszolok rá :D

Bp-n 3 metróvonal van.

Az 1-es metró (kisföldalatti) max 50-el,

A 2-es metró (piros metró) max 70-el,

A 3-as metró (kék metró) max 80-al mehet, de mind 3-nál több lassújel is van a pályán ezért nem mindig mennek ennyivel (főleg a 3-as, a sínek ramaty állapota miatt).

A villamos megengedett legnagyobb sebessége a KRESZ szerint 50km/h. (Természetesen a villamosnak is van sebességkorlátozása sok helyen).

A HÉV ha jól tudom max 60-al mehet.

A vonatoknál más a tészta... Gyakorlatilag vonaltípusonként más és más. De Magyarországon legfeljebb 160km/h val mehet (ilyen nagyon kevés van, de pontosabban szerintem csak 1). Fővonalakon maximum 120km/h, mellékvonalakon pedig teljesen változó de 10-100km/h között mozog. Bocsi hogy nem átlagot írtam, hanem maximumokat de remélem segíthettem! :)

2013. júl. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzá, hogy a 3-as metró sem mehet 80-nal, egyrészt ugyanis a vonal állapota miatt 60-as korlátozást vezettek be, másrészt ha nem lenne korlátozás, akkor az AVR vezetné a szerelvényeket, és az csak az előre meghatározott sebességekre gyorsítja fel a vonatot, ami a vonalon sehol nem éri el a 80-at.
2013. júl. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!