Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Poroszország - Magyarország?

Effiee kérdése:

Poroszország - Magyarország?

Figyelt kérdés
A Poroszoknak volt közük valaha is a Magyarokhoz? Hallottam, hogy 1200-as években segítettek nekünk valami háborúban, és volt valami kettős szövetségünk is. Volt még más is? És ez a kettő pontosan miről szólt, mert sehol sem találom.. :|

2012. nov. 6. 16:23
 1/9 hollófernyiges ***** válasza:
1701-ig nem is volt Poroszország, csak hercegség teuton, lengyel, brandenburgi függésben. 1200-ban meg pogány poroszok voltak még, akik csak a nevükben hasonlók a későbbi német poroszokhoz. Az osztrák örökösödési háborúban magyar huszárok egy napra elfoglalták Berlint, meg 1848-ban Kossuthék reménykedtek abban hogy Poroszország segít nekik Ausztria ellenében, de ennyi ami eszembe jut.
2012. nov. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Akkor azt hiszem a Német Lovagrend csinált akkor valamit. :)
2012. nov. 8. 20:11
 3/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ja, az igaz, a Teuton Lovagrend először Délkelet-Erdélyben telepedett meg és térítette a pogány kunokat, de mikor túl önállóak lettek akkor II. András kikergette őket, akkor mentek a Baltikumba.
2012. nov. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. nov. 9. 14:50
 5/9 anonim válasza:
62%
Muszáj megkérdeznem, hogy a kérdésnek van-e köze a Hetalia-hoz =_= (?)
2013. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
20%
5. válaszoló szerintem biztos! xD
2013. jan. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van hozzá köze, de történelmi szempontból is érdekel. Egyébként baj, hogy érdekel? -.-"
2013. jan. 10. 15:28
 8/9 anonim válasza:
100%

Én is szeretem a Hetaliát, szóval félreértés ne essék! ;D

Am a legjobb szerintem, ha beírod a wikipedia-ba, hogy 'Poroszország' vagy 'Porosz Királyság' én is ott kerestem ezzel a témával kapcsolatban, és találtam is! (csak pontosan már nem emlékszem, hogy mit is.... xd) De ha ide a gyk-ra is beírod a két kulcsszó közül az egyiket, akk szintén találhatsz erről információkat! ;)

2013. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom, én is úgy kutattam, de olyan felületesnek találtam mindet. :/
2013. jan. 12. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!