Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az angol nyelv hány kb hány...

Az angol nyelv hány kb hány szavat tartalmaz?

Figyelt kérdés
Még ANNO általánosban megjegyeztem, a magyar nyelvnek kb 1 millió szava ismert, a magyar tanárnőm szerint pedig kb 2000-3000et ismer egy 8.-os diák. Azt is mesélte, hogy egy író (nem emlékszem pontosan a nevére) kb 20000 szavat használt a műveiben. Nem hiszek el mindent, de elvileg igaza lehet abban is a tanárnőnek, hogy csupán néhány nyelv van, amelynek a szókincse kb 1 milió köré csavarodik. Én most angolt szeretnék tanulni. Arra lennék kíváncsi, hogy kb hány szava van az angolnak mint nyelvnek. Ebből az összegből kb hány olyan szó van, amit egy átlagos angol anyanyelvű ember használ, és ha én a szókincsemet szeretném bővíteni, naponta legalább hány szavat tanuljak meg, ahhoz hogy, mire kijárom a középiskolát tudjak önállóan angolul beszélni? Ha tévedek valamiben, ne tessék megszidni, javítsatok ki! ;) A válaszokat előre is köszönöm!

2012. nov. 10. 13:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

"Az angol nyelv hány kb hány szavat tartalmaz?"

Hát bocs, kicsit elírtam a szöveget. :)

*"Az angol nyel körülbelül hány szavat tartalmaz?"

2012. nov. 10. 13:55
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

Erre nincs egyértelmű válasz, mert nincs definiálva, hogy mi tekinthető külön szónak (pl ragozott szavak, vagy csak a szótő, illetve pl azonos alakú szavak, stb.).


Íme, egy kis írás erről:

[link]


(Angolul...)

2012. nov. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
És mit tanácsolsz, hogyan kezdjek hozzá? Gondolkoztam olyan módszereken, hogy témákra osztom a tanulást. Pl Egy pár beszéd a boltban, az orvosnál, az utcán, a haveroknál stb. Nem tudom hatékony lenne-e ez így, ezért kérnék egy pár tanácsot! Köszi!
2012. nov. 10. 15:44
 4/18 anonim ***** válasza:
Kb 20-60 ezer szót használnak
2012. nov. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Ja a tanulásos rész... hát használni kell. Ők ugyanúgy pár ezer szót használnak, de szerintem annak nincs értelme, hogy bemagolod és nem használod. Ja és ezt a "szavat" dolgot felejtsd el, itt jobb lesz a "szót". Arany János volt egyébként, aki kb 20000 szót használt.


Annak nem látom értelmét, hogy mondjuk kijelölj 2000 szót (vagy 5000-et), és mondjuk elszd 365-tel, és kijön, hogy napi 13 szót kell megtanulni. Inkább kifejezéseket érdemes tanulni, az alapvető szavakat úgyis hamar megjegyzed. A specifikus szavakat pedig akkor, ha használod, azaz pl írsz a témában egy fogalmazást, beszélgetsz valakivel, stb.

2012. nov. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szóval, akkor használjam az angolt és meg fogok tanulni beszélni? Az mennyire jó ötlet, hogy angol MMO-kat játszom és az emberekkel próbálok beszélgetni? A filmnézés és a zenehallgatás segíthet valamit? Előre is köszi!
2012. nov. 10. 16:26
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem szidlak meg, tényleg segíteni szeretnék. :)


1. A 8.-osokról nem tudok pontos adatot, de:

- Egy 3-6 éves gyerek szókincse ~ 2000, egy 9 évesé ~ 2300, egy 10 évesé ~ 2400 szóból áll.

- Egy átlagos felnőtt aktív szókincse ~ 4000 szóból áll.

- Egy gyerek kb. 14 éves korára közelíti meg a felnőtt szintet.

Ebből következőleg egy 8.-os inkább a 4000-hez van közelebb.


2. Egy angol középfokú nyelvvizsgához kb. 4 - 5.000 szóból álló szókincs szükséges. Ennél kevesebbel is nagyon jól el lehet beszélgetni alapfokon v. társalgási szinten.


3. A filmnézés és a zenehallgatás nagyon hatékony lehet; kezdetben a hangzás megszokásához, később a szavak és kifejezések megtanulásához; de ezekhez kell egy minimális alaptudás. Azt megszerezheted tankönyvekből és a netről is, akár önállóan, akár magántanárral.

Jut eszembe: most mit tanulsz? Németet?


Ha elég önálló, szorgalmas és kitartó vagy, akkor kattints az alábbi linkekre, és ha tetszenek, próbálkozhatsz velük:


[link]


[link]


[link]


www.agendaweb.org


www.rong-chang.com/ex/contents.htm


[link]


Szótárak:


[link]


[link]


[link]


A Forvón meg tudod hallgatni az egyes szavak kiejtését.


4. Segítség a magyar helyesíráshoz:


[link]


Üdv. :)

2012. nov. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm! :D Ezzel sokat segítettél! :) Angolt tanulok, de a suliban nem hiszem, hogy elsajátíthatom teljes mértékben... :s Annyi lenen még a kérdésem, hogy az alap szint amit mondtál az hol kezdődik? Mondjuk alap szinten el tudok beszélgetni akárkivel. Egy boltban, egy kórházban, vagy ha eltévedek valahol azt is meg tudom mondani ki vagyok és, hogy honnét jöttem és persze hol van az otthonom. A játékokat melyeket játszom többnyire megértem, az összetettebb feladatok elvégzésénél azonban bajban vagyok. :s Köszi köszi!
2012. nov. 10. 17:23
 9/18 anonim ***** válasza:
A legnagyobb angol szótár (nem tudom a nevét) több, mint egy millió szót tartalmaz.
2012. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az a probléma, hogy ennek nagy része földrajzi név.
2012. nov. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!