Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Galántai Zoltán, jövőkutató...

Galántai Zoltán, jövőkutató szerint vannak olyan tudományos vélekedések, amelyek szerint a szekularizáció kora véget ért és a vallás az évszázad közepétől elkezd előretörni. Egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=SKidB5LMOLU


Ebben az előadásban fejti ki röviden, 1:09:55-nél azt, hogy a 21. század közepétől a vallás lesz a meghatározó és két modellt vázol fel: az egyik, hogy vallási bigottság lesz jellemző és elnyomja a tudományos vélekedéseket, már-már középkori állapotok térnek vissza; a másik szerint ugyan a vallás előre tör, ám az nyugodtan hagyja működni a tudományt, amennyiben az nem támadja a vallást. Én nagy tisztelője vagyok Galántainak, azonban nem tudom elképzelni ezt a dolgot, folyamatot. Hogy lesz vallási bigottság? Lehülyülnek annyira az európaiak, hogy újból beveszik a vallási meséket? – ezzel nem a vallást akartam becsmérelni, csak arra akartam kitérni, hogy MA a legtöbb hívő a Bibliát, v. más szent könyvét, képletesen érti és nem szó szerint. Szóval majd 2050-ben az emberek be fogják venni, hogy Isten 6 nap alatt teremtette a világot? De tételezzük fel, hogy igaz és bekövetkezik. Akkor ez azt jelenti, hogy az „alaphangon” ateista dél-koreai, japán társadalom, vallási fanatikus lesz, annak ellenére, hogy a buddhizmus, taoizmus sosem volt fanatizáló? Egyáltalán milyen tudósok állítják ezt? Tudja valaki? Mire alapozzák? Nagyon érdekelne, nem tudna valaki segíteni ez ügyben? Ti mit gondoltok erről?



2012. nov. 10. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen!
2012. nov. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!