Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 8. -os kémia Mi történik ha...

8. -os kémia Mi történik ha cukorra tömény kénsavat csepegtetünk?

Figyelt kérdés
2012. nov. 18. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez: [link]
2012. nov. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Erre a kémiakönyvembe volt egy gyönyörű szó. Valami karboxilázódik, na de nem tudom.
2012. nov. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 _Jessy_ ***** válasza:
Ha jól tudom a cukorból kicsapódik a szén, így megfeketedik, mint ahogyan sok más szerves anyag is. papír, stb.
2012. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2012. nov. 20. 16:00
 5/12 anonim válasza:
Egyszerűen elpárolog a víz és csak a szén marad.
2012. nov. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Egész pontosan, mivel a kénsav erősen higroszkópos, azaz vízmegkötő, ezért a cukorból (C6H12O6) kivonja a vizet, így visszamarad az elemi szén.
2012. nov. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%

Azt elmondanám, hogy a cukorban nincs víz. És aki ilyet mond, azt most nyolcadikban meg is buktatnám. A kénsav erősen elvonja a vizet. De nem csak azt, hanem minden összetevőjét is. Tehát a cukorból leginkább csak szén marad. Nem kicsapódik /!!!!/. A felszabaduló oxigén, és hidrogén pedig mindezt felfújja. Mert a kénsav mindent elvon, de nem képes mindent megkötni. Ezt illene tudni. Már nyolcadikban is. Nemhogy egy felnőtt embernek!


Amúgy kedves kérdező! Mind a ketten tudjuk, hogy ez mejik versenyhez kell. Én azonban szoktam látni a lapokat, mert van rá lehetőségem. Szoval ezt ha így ráírod... Az ciki.

2012. nov. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 _Jessy_ ***** válasza:
Tisztelt utolsó! Rosszul tudtam, de felnőtt embernek tudnia kellene helyesen is írni! Kb. negyedikes anyag!
2012. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

08:32



Megbuktatni? Azért ne vicceljünk... Régen a nagy kor tudósai úgy gondoltak a szénhidrátok a szén hidrátjai, vagyis vízből épülnek fel. Ma már más a tudomány állása való igaz, de azért nem áll messze az igazságtól.

2012. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Tisztelt Jessy!

Próbálj legépelni egy ekkora választ egy hagyományos 9 gombos telefonon hiba nélkül!

Én igyekeztem.

2012. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!