Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Segítég! Fizika, mágneses...

Segítég! Fizika, mágneses kölcsönhatás! Mi a válasz?

Figyelt kérdés
Két egyforma acélrudunk van. Az egyik mágnes, a másik nem. Hogyan állapítanád meg segédeszközök nélkül, hogy melyik a mágnes? O.o Kifogtt rajtam...
2012. nov. 18. 12:22
 1/8 sheex válasza:
Sajna a választ nem tudom, már fél órája agyalok és nagyon kíváncsi lennék rá :) Segédeszköz nélkül olyan, mint ha 2 mágnes lenne a kezedben. Ha esetleg nem válaszolnának és megtudod írd már meg légyszi, mert tényleg elég érdekes és agyat bontó kérdés :)
2012. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Eléggé egyszerű:


Fogod őket, és T szerűen összeilleszted.


Ha a T kalapja leesik, akkor az volt a mágnes, mivel a mágneses erővonalak a mágnes "közepén" gyengék, így nem is vonzzák a rudat.

2012. nov. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sheex válasza:
Beugrott egy megoldás: ha ketté törsz egy mágnest, akkor az ugye ismét két darab kétpólusú mágnessé válik. Ha ezeket próbálod összerakni, akkor azt csak egyféle képpen tudod, mert csak az ellentétes pólusok vonzzák egymást. Viszont a sima acélrudat bárhogy vonzzák. Csak emberi erővel kettétörni egy mágnesezett acélrudat...bár ha elég vékony, akkor hajlítgatással egy idő után eltörik :)
2012. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sheex válasza:
És tényleg :) Mágnese megosztásnál írják is: [link]
2012. nov. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehát, miért kéne eltörni, amikor anélkül is fél perc alatt megmondható, melyik a mágnes? :)
2012. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sheex válasza:
Mert nekem nem úgy jár a zagyam, mint neked :) Barbár vagyok :D
2012. nov. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 dellfil ***** válasza:

Pedig ez roppant egyszerű. Sir Butcher már le is írta, mi a megoldás. Így van, a "T" betű alakban való összeillesztés. Ebből könnyedén megtudható - egy mozdulattal - melyik a mágnes. (Ha a "T" szára leesik, akkor az az acél... stb. Egyértelmű miért... :DDD)

Egyébként kb. másfél éve volt a legutóbbi ilyen kérdés. Ha jól követtem a GYIK-et, akkor kb. három ilyesfajta kérdés volt emlékezetem szerint. :)


dellfil

2012. nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, ötöst is kaptam:D
2013. jan. 3. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!