Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell elemezni?

Hogyan kell elemezni?

Figyelt kérdés
Hello.6.-os vagyok,és a tanár egy olyan leckét adott hogy elemezzük egy oldalasan Arany János: Válasz c. versét.Nem mondta hogy kell,nem tanultuk.Valaki elmondaná nekem hogyan kell?

2012. nov. 25. 11:05
 1/5 anonim válasza:

Először : címét , íróját

másodszor : stílusát

utána meg rímképletek , verslábak , fontosabb tudnivalókat stb

2012. nov. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem is tanultunk ilyet.Tudnál segíteni?:(
2012. nov. 25. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, Daniella :)


Ha elég bátrak vagytok az osztállyal és a szülőkkel, akkor jelezzétek a tanárnak, hogy tudomásotok szerint alapvető pedagógiai elv a házi feladatokkal kapcsolatban, hogy azok az órai tananyag begyakorlására szolgálnak. Tehát elvileg egy normális pedagógus nem ad fel teljesen ismeretlen, új anyagot önálló megtanulásra, feldolgozásra.

Ha mégis, akkor pedig legalább az alapvető szempontokat meg kellene adnia, amelyek alapján ki tudjátok dolgozni a feladatot; jelen esetben azt, hogy mik legyenek a verselemzésben.

Remélhetőleg sikerül megegyezésre jutnotok; ha nem, akkor akár az igazgatóhoz is fordulhattok a problémával.


Sok sikert. :)

2012. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem adtak meg semmit.csak közölték,hogy 1 oldalas elemzést kell írni.az osztályomban csomó gyereknek az anyukája fel van háborodva.de ha meg nem csinálom meg,akkor 1-est kapok.
2012. nov. 25. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, akkor még egy negatívum... Házi feladat hiánya miatt tudomásom szerint tilos egyest adni. Legalábbis a tantárgyi érdemjegy nem ezért van, hanem a tárgyi tudás mérésére. Esetleg előfordulhat kivétel, de akkor különböző színekkel szokás jelezni, hogy az az egyes nem igazi egyes (pl. feketével). Inkább a szorgalom jegyet lehetne lerontani, de azt meg az osztályfőnöknek is meg kellene magyaráznia a szaktanárnak; normális esetben pedig az ofő titeket véd.


És nem véletlenül írtam azt, amit.

Az nem elég, hogy az anyukák fel vannak háborodva; intézkedni is kellene, hogy többé ne fordulhasson elő hasonló eset. Ha nem jelzitek a tanárnak a problémát, akkor máskor is meg fogja tenni ugyanezt; és akkor majd megint lehet morogni...

Persze nem könnyű felvállalni a konfrontációt a pedagógussal, de ha többen vagytok, akkor nagyobb az esély a pozitív kimenetelre. Szerintem próbáljátok meg. Vagy legalább az osztályfőnöknek jelezzétek, és kérjetek tőle intézkedést.


Üdv. :)

2012. nov. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!