Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez a feladat: hallgass meg...

Ez a feladat: hallgass meg egy templomi prédikációt, add meg a bibliai lelőhelyét, foglald össze 4-5 mondatban a pap beszédének lényegét. Majd próbáld a saját életedhez vonatkoztatni. Ezt meg tudná nekem olyan oldani aki volt ma templomban?

Figyelt kérdés
köszönööm!!!

2012. dec. 2. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt most tudományos szempontból kérdezted?

Vajon miért nem a "vallás" rovatban teszed fel ezt a kérdést???

2012. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez hihetetlen!

A kérdést már látta moderátor - és még mindig tudományos kérdés?

Kedves moderátor! Áruld már el, ugyan mi ebben a kérdésben tudományos? Mit keres ez még mindig a tudományos rovaton?

A vallás rovat eszerint - mégis, mire való?

2012. dec. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Iskolába kell neki gondolom. Ott meg tanítanak. Tudományokat.
2012. dec. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

A Biblia nem tudomány. legfeljebb az irodalom keretén belül lehetne tanulni, a mondák között.

Ha nem lenne vallási téma, akkor is a "Kultúra és közösség" rovatban lenne a helye.

Nem tudományos kérdés, hogy hogyan néz ki egy templomi prédikáció.

2012. dec. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
na persze
2012. dec. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már maga az irodalom nem tudomány, de mindegy…


Amúgy ha lusta vagy elmenni templomba, akkor a Kossuthon közvetítenek vasárnaponként istentiszteletet, amit – korunk csodája – feltesznek internetre is.


Itt kattints rá arra, hogy 10:04, és már meg is hallgathatsz egy teljes református istentiszteletet.

[link]


Amúgy a prédikáció az nem egy bibliai rész, így nem lehet megadni a bibliai lelőhelyét. A prédikáció az egy bibliai részhez (ennek lehet megmondani a bibliai lelőhelyét) kapcsolódó, azt magyarázó, a valódi, mostani helyzetre vonatkoztató beszéd. Illetve abban az értelemben is szokták használni, hogy erkölcsi tanítás. (A két definíció természetesen nem zárja ki egymást.)


És ha már ott tartunk, hogy hová való a kérdés. Mivel felteszem házi feladatnak kapta az illető valamilyen iskolában, ezért ez egy házi feladat. Így nem a „Kultúra és közösség – Vallás”, hanem a „Közoktatás, tanfolyamok – Házifeladat kérdések” (megjegyzés: valami moderátor tényleg kéne, mert a „házi feladat” az két szó, és gáz, hogy el van rontva) kategóriába tartozik.


Nem bántásból mondom, előttem szólók, de a tudós nem azért van, hogy gondolkozzon, és megoldjon problémákat? Ehhez képest ti csak hittel és szent meggyőződéssel próbáltátok a vallás kategóriába tetetni, illetve innen kivetetni…

2012. dec. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem akartam kivetetni, engem az ilyen dolgok nem akasztanak meg.
2012. dec. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!