Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért ferde vágású az ázsiai...

Miért ferde vágású az ázsiai emberek szeme?

Figyelt kérdés
De komolyan, miért? Ezen vitatkozunk a gyerekekkel, senkinek sincs elfogadható válasza. A kisebbik szerint azért, mert a hüllőktől származnak, a nagyobb szerint pedig mert azok biztosan földönkívüliek. Nos? Jobb ötlet?
2009. aug. 20. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
hüllők... földönkívüliek.... XDDD. akkor már azt is kérdezhetnénk, hogy a négereknek mért van olyan rohadt vastag ajkuk. hát de hüllőkk... ezen besz@rtam... :D XD köszi :)
2009. aug. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
lehet, hogy hülyeség, de hallottam egy olyan verziót is , hogy azért alakult ki így, mert a Góbi sivatag környékéről származnak az őseik és ott az állandó por miatt keskenyebb vágásúvá alakult a szemük az evolúció folyamán, mint nekünk. Lehet, hogy hülyeség, nem tudom, de ezt hallottam.
2009. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
66%

Hát genetikailag van így kódolva, elég régen alakult ki, nehéz megállapítani, de egyik lehetőség: az utolsó jégkorszak idején ugyebár sok hó esett, na már most a hó eléggé visszaveri a napfényt, nyilván te is tapasztalod hogy minden "vakítóan fehér" ha kimész egy nagy havazás után. Az emberi szemnek ez viszont már akkor is természetellenes volt, ezért evolúciós szempontból érdemes volt így összeszűkülnie, hogy kevesebb fényt kapjon.

Amúgy nem biztos hogy jégkorszakhoz van köze, mert valszeg akkor az európai ember is ilyen lenne, szóval lehet hogy csak régen a sárgák mind a Himalájában éltek...

2009. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Mongol redőnek hívják, ami a szemükre húzódik, az evolúciós értelmét én nem tudom, úgyhogy biztos igazuk van az előttem szólóknak. :)
2009. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

[link]

"A keskeny szemrés és a mongolredő

a hideghez való alkalmazkodás jele"

2009. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 20. 18:04
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Én a homokviharos verzióra emlékszem.
2009. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
65%
A pontos választ, sajnos én sem tudom.De véleményem szerint is, egyfajta védekezési mechanizmus következménye lehet .Hideg, fény, homok, a tudósok nyilván tudják, utána kellene keresni.
2009. aug. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
53%
Ne hallgass senkire, a srácoknál a pont.DDD
2009. aug. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!