Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen vékony drót kell...

Milyen vékony drót kell ahhoz, hogy felizzon 9V alatt?

Figyelt kérdés
Barkácsboltban lehet ilyen vékony drótot kapni?
2012. dec. 9. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Meglepő, de a kérdés úgy lenne helyes, hogy milyen VASTAG drót kell. Mert minél vastagabb, annál nagyobb hőmérsékletre izzik fel.


Adott hossz esetén a termelődő hő a drót térfogatával arányos (l*r^2*pi), a leadott hő viszont a felszínével (l*2r*pi). Tehát ha növeljük r-et, a termelődő hő sokkal gyorsabban nő, mint a leadott.


Persze akkor miért nem izzik fel egy ujjnyi vastag drót vagy egy fémtömb, ha 9 V-ot kötünk rá? Felizzana, ha az áramforrás korlátlan áramerősséget tudna leadni, de nem tud.

2012. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De hogy a kérdésedre is legyen valami válasz: szóval azt, hogy felizzik-e, nem csak a drót vastagsága fogja megszabni, hanem az áramforrásod kapacitása is, csak ennek ismeretében lehet választ adni.
2012. dec. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Ez már egy 4,5 v-os ememre felmelegszik (igaz nem izzik, bár hogy ez mihez kellene?):


[link]

2012. dec. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer régen a nokia 3310es töltőjét kaptam szét mert kellett a szigetelt rézdrót belőle és mivel elég "sok" volt rajta bőven túlhaladta a szükséges mennyiséget. Fogtam lekapartam róla a szigetelést és rákötöttem a 4,5 voltos elemre. A vékony néhány pillanat alatt megsült de a vastag se bírta 2 secnél tovább (sajna nem tudom már h mien vékonyak voltak ezért adtam meg azt a táppontot h töltőből szereztem)
2012. dec. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez a feszültségforrás áramleadó képességétől, és belső ellenállásától függ. Egy karvastagságú is felizzik akár 9V feszültségen is, ha képes a feszültségforrás leadni mondjuk párezer amper erősségű áramot...
2012. dec. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Parafadugó, azért sült meg pillanatok alatt, mert rövidre zártad az elemet, amit nem túlzottan jó ötlet...
2012. dec. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mi van a parafadugóval? :D am kiszedtem egy töltőből, nagyon vékony volt, de semmi nem törént
2012. dec. 10. 15:00
 8/10 Karesz6969 ***** válasza:
Ellenállás huzallal próbáld 0,4-es jó ekkora feszre (elemre)...szépen felizzik ha megfelelő ellenállást választasz.
2012. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
lekapartad róla a szigetelést? onnan lehet látni h fényesebb lesz de annyit hozzátennék amit előttem mondtak már h az elemnek nem tesz túl jót (de kétség kívül látványos:) )
2012. dec. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
lekapartam, de semmi nem történt xd
2012. dec. 12. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!