Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nincs két egyfoma hópehely?

Nincs két egyfoma hópehely?

Figyelt kérdés

Valahogy ezt a kifejezést sosem értettem.

Ezt csak akkor lehetne így kijelenteni, ha valaki már megvizsgálta volna az összes hópelyhet, ami valaha esett, és tudná, hogy a jövőben milyen lesz az összes hópehely, ami le fog hullani.


Enélkül maximum annyit mondhatunk, hogy "az eddig megvizsgált hópelyhek között nem volt két egyforma."



2012. dec. 12. 20:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Huh... Ha a jövőben bárki is azt mondja nekem, hogy kukacoskodom / kekeckedem, meg fogom mutatni neki a kérdésedet... :)))
2012. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi Berta! :)

Na nehogy azt hidd, hogy éjszakákon át álmatlanul forgolódom, és ezen agyalok. :)

A férjemmel pont vacsorakor kaptunk ezen össze. Hát nagyobb vitánk az életben ne legyen, de tényleg kiakasztott ezzel a "tudtad, hogy nincs 2 egyforma hópehely" szöveggel...

2012. dec. 12. 20:57
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg borzasztó kekec vagy. Ez egy szólásmondás. Magyar órákról rémlik? Nem szó szerint kell értelmezni őket....
2012. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Pedig tényleg nincs... Szerkezetileg majdhogynem lehetetlen, hogy 100%-osan ugyan úgy nézzen ki két hópehely. Sőt, lehetetlen is. Olyan mint az ujjlenyomat. Születhet a jövőben bárki, sosem lesz két ugyan olyan ujjlenyomatú ember.
2012. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De miért lehetetlen? Mondhatjuk azt, hogy az esély 0,000000000001%, de akkor sem zárhatjuk ki teljesen.


Az ujjlenyomat az más. Azt elhiszem bizonyos okokból.

2012. dec. 12. 21:21
 6/19 anonim válasza:
csak a planck hosszból van egyforma az univerzumba
2012. dec. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nincs bizonyos ok, ugyan erről szól az is. Esélyekről van itt szó. Ha te ezt számban akarod hallani, akkor végtelen sok 0-lát kéne írnod az egyes elé, és az a nullához tart, vagyis nulla.
2012. dec. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Állíthatom én, hogy nem minden fűszál zöld. Hiszen senki nem látta még mindet, lehet, hogy valahol a világ egy eldugott szegletében pont van egy lila fűcsomó, csak még senki sem látta, ennélfogva az állításom cáfolhatatlan. Ettől még a valószínűség azt igazolja, hogyha ezt nyilvánosan kijelenteném, joggal néznének hülyének :)
2012. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Értem én a füves példát, és találó is, de ezt a hópelyhes dolgot olyan tényként állítják.


Más: az én esetemben van "bizonyos ok". Muszlim vagyok, és a Koránban Allah megírta, hogy minden embert egyedi ujjbeggyel lát el.

2012. dec. 12. 21:42
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Akkor Allah jól átvert :) Mert ha elég ideig él az emberiség, akkor óhatatlan lesz az ujjlenyomatok ismétlődése.

A hópehely különböző atomokból tevődik össze. Meghatározható (ámbár igencsak nagy) számú atomok alkotják, akárcsak az ujjbegyünket. Tehát van egy véges számunk, amit a végtelennel (emberek/hópelyhek számával) állítunk szembe, a végeredmény egyértelmű.

2012. dec. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!